Vědci doufají, že jsou blízko k vytvoření vakcíny proti koronaviry po pokusech na myších

Světem se šíří nový typ coronaviru, lidé mají strach, vlády vytvářejí bezpečnostní opatření. V České republice je vyhlášena celostátní karanténa a lidé nesmí vycházet ze svých domovů, pouze v nejnutnějších případech. Jsou uzavřena některá města a lidé čekají, kdy přijdou další opatření a zda se dotknout i jich. Je to složitá doba, ale všichni pevně doufáme, že přejde, co nejrychleji. Stejně tak se hromadně doufá, že bude objeven lék proti tomuto zákeřnému viru, který si už vzal tisíce lidských životů. Naštěstí se blýská na lepší časy, protože vědci a odborníci jsou blízko k jeho objevení. Ustavičný výzkum probíhá také na laboratorních myších.

Pomoc laboratorních myší

Vědci celého světa pevně doufají v to, že už jsou konečně blízko k nalezení vakcíny, která by pomohla zabránit šíření nového typu viru, který dostal označení Covid-19. Probíhá spousta testů, z nichž mnoho je provedeno právě na myších. Myši jsou nejčastějším subjektem testování a v minulosti už pomohly objevit celou řadu důležitých léků.

Testy na lidech už brzy

Podle vědeckých pracovníků z britské společnosti by mohly brzy začít také testy na lidech. Odhaduje se, že by k tomu mohlo dojít v červnu tohoto roku. Podle některých výzkumníků totiž vakcína na myších funguje, a proto nevidí důvod, proč by nemohla fungovat i na lidech. Zatím je to ovšem vše ve stádiu vývoje, ke kterému je nutné finanční zabezpečení klinických testů. Z toho důvodu by se měly vlády zapojit a tuto činnost podpořit. Už dávno totiž nejde jen o lokální problém.

Čtěte také: Zoufalá, smutná a opuštěná toulavá fenka dostane dáreček s překvapení: Sledujte její krásnou reakci, když jej personál útulku rozbalí! – úplně ožije (VIDEO)

Epicentrem je Evropa

Pokud by se brzy našly finanční prostředky, tak podle některých odborníků by mohla být účinná vakcína na světě už červnu tohoto roku. Jak jsme se už zmínili, tak zde je nutná opravdu finanční podpora, ať už ze strany vlád nebo i jiných subjektů. Počet nakažených totiž celosvětově stoupá a každý den přináší naprosto jiná sdělení. Evropa se tak stala epicentrem této pandemie a předběhla tak Čínu, která je v současné době na vrcholu. Každá země by tak měla k překonání tohoto problému přispět.