Věděli jste to? 5 tajemství Duty Free obchodů na letištích, o nichž Vám jejich zaměstnanci nikdy neřeknou!

Pro mnoho lidí jsou slova „bez cla“ synonymem pro nalezení výhod. Je pravda, že v mnoha případech jejich umístění na letištích umožňuje těmto podnikům vyhnout se placení daně z jejich zboží, čímž snižují ceny drahých značek. Jen málo lidí si však uvědomuje, že je tomu tak i tehdy, pokud jde o tzv. Duty Free obchody.

Rozhodli jsme se proto pro Vás zjistit, zda skutečně stojí za to, kupovat věci v těchto Duty Free obchodech.

Ceny v Duty Free obchodech nejsou vždy nižší než ceny v běžných obchodech!

Tyto obchody neplatí daň, ale je třeba si uvědomit, že náklady na pronájem obchodních prostor na letišti jsou tak vysoké, že často jen s těží mohou ušetřit peníze. Z tohoto důvodu mohou být ceny v Duty Free obchodech vyšší než v běžných obchodech.

Čtěte také: Syn v talentové soutěži poprosil svou maminku, aby s ním zpívala na jevišti a roztavili oba srdce publika

Podívejme se na některé příklady!

[hana-code-insert name=’google‘ /]Parfém Trésor in Love od společnosti Lancôme stojí 84 dolarů ve svých oficiálních prodejnách (pro 75 ml verzi), 82 dolarů na letišti v New Yorku, 114 dolarů v Dubaji a 73 dolarů v Tokiu.

Flora od Gucciho stojí 119 dolarů na oficiálním místě, 145 dolarů na letišti v Amsterdamu a jen 107 dolarů v Dillí.

Zboží je často dopravováno do Duty Free obchodů z běžných obchodů!

Mnoho lidí nakupuje spoustu věcí v Duty Free obchodech na letištích, protože si myslí, že vždy prodávají autentické zboží, zatímco falešné verze slavných značek se prodávají v městských obchodech. Často se však jedná o to, že zboží je nejprve odesláno oficiálnímu distributorovi ve městě a poté do obchodu Duty Free.

Prodejci nejsou vždy profesionálové!

Lidé věří, že pouze profesionální prodejci pracují v obchodech Duty Free. Ale to je daleko od reality. Většinou lidé, kteří v nich pracují, jsou prostě z města nejblíže k letišti a nevydělávají více než my ostatní.

Lidé si často kupují v obchodech Duty Free i věci, které nepotřebují!

Statistiky naznačují, že nákupy bez cla jsou zpravidla spontánní spíše než racionální. Mnozí lidé kupují velké množství alkoholu nebo cigaret pro budoucí použití, protože nepodléhají daním. Totéž platí pro parfémy. Všechno ostatní je však obecně zakoupeno bez vážného důvodu, nebo „strategie“.

Měli byste při kupování dělat chytrá rozhodnutí!

Navzdory všem těmto nedostatkům je možné skutečně ušetřit peníze tím, že koupíte věci bez cla. Jde o to, že jejich ceny závisí na dvou faktorech: jejich umístění a místním měnovém kurzu.

Je výhodnější koupit například elektronické zboží v Asii, zatímco kosmetika je obecně nejlevnější v západní Evropě.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Chcete-li pomoci cestujícím nakupujícím, analytici z evropských zemí sestavili seznam, ukazující, kolik byste mohli ušetřit v Duty Free obchodech v různých zemích ve srovnání s běžnými maloobchodními cenami:

  • Letiště Saint-Exupéry, Lyon, Francie – 11,9 %
  • Letiště Charles de Gaulle, Paříž, Francie – 11 %
  • Letiště Schipol, Amsterdam, Nizozemsko – 6 %
  • Letiště Frankfurt, Německo – 5,6 %
  • Letiště Gatwick, Londýn, Velká Británie – 5 %
  • Letiště Barcelona, ​​Španělsko – 5 %
  • Letiště Barajas, Madrid, Španělsko – 4,7 %
  • Letiště Fiumicino, Řím, Itálie – 4,7 %
  • Letiště Schönefeld, Berlín, Německo – 4,6 %

Takže můžete nejen bezohledně utrácet spoustu peněz v Duty Free obchodech, ale také ušetřit příliš mnoho, za předpokladu, že víte, co potřebujete. Nezapomeňte se předem podívat na ceny v online obchodech!