David Hampl
5 října, 2017

Dokonce i když máte to štěstí, že máte dobrý kanalizační systém a přemýšlíte o likvidaci odpadků, chceme Vás varovat, že je to opravdu špatný nápad.

Proto jsme se rozhodli s Vámi sdílet seznam nejoblíbenějších položek, které mohou zničit Vaši kanalizaci. Pro tyto položky určitě vždy používejte běžný odpadkový koš!

Podestýlka pro kočky

[hana-code-insert name='google' /]Silikagelová, minerální nebo kořeněná podestýlka určená pro kočky se ve vodě nerozpouští, a proto je zakázáno ji splachovat do kanalizace. Podestýlka při kontaktu s tekutinou zvětšuje svůj objem, v důsledku vstřebání veškerých tekutin, a proto může snadno dojít k ucpání potrubí. Podestýlka pro kočky zkrátka do lidského záchodu nepatří!

Kávová usedlina

Ta se snadno může nahromadit uvnitř potrubí a zvýšit tak šanci na ucpání kanalizace.

Vlhčené ubrousky

Mohou jednoduše zablokovat Váš kanalizační systém, neboť se ve vodě nerozkládají. V důsledku toho budete muset čistit kanalizaci každé 3 měsíce. A to se Vám asi nechce, že?

Plenky

Gel uvnitř plenek nelze rozpustit. Naopak, při kontaktu s tekutinou nabobtná. Tím jednoduše a rychle zablokuje potrubí.

Tyčinky do uší

[hana-code-insert name='Dole' /]Ty se často drží v záhybech kanalizačních trubek, čímž mohou shromažďovat další drobné odpadky, jako jsou například vlasy, v důsledku čehož dochází k zablokování potrubí.

Oleje a lubrikanty

Oleje na vaření by se nikdy neměli vypouštět do kanalizace. Olej se totiž ve vodě ochlazuje a mění se na hmotu, což může po nějakém čase způsobit ucpání kanalizace.

Sdílejte článek