David Hampl
6 října, 2017

Akné kazí nejen vzhled, ale i náladu. Léčba akné je úzce spojena se spoustou mýtů, které nepomohou porazit tento problém, spíše ho mohou dokonce ještě zhoršit.

Rozhodli jsme se proto pro Vás sepsat nejrozšířenější mýty, které se pojí s tím, jak chránit kůži před poškozením a jak se co nejrychleji zbavit akné.

Vzory stravování neovlivňují šíření akné!

[hana-code-insert name='google' /]Existuje starý výzkum, který tvrdí, že mezi stravou a akné není spojitost, ale moderní věda dokazuje přesný opak.

Cukr stimuluje produkci inzulínu a jeho nadbytek může způsobit akné. Vyvarujte se výrobkům s vysokým glykemickým indexem, jako je bílý chléb, soda, čokoláda a pivo.

Akné se také může objevit kvůli hormonům obsaženým v mléce, které zvyšují tvorbu kožního mazu. Jeho nadbytek zvětšuje póry a způsobuje akné.

Jezte produkty, které Vám pomohou udržet čistou pleť!

  • Produkty s nízkým glykemickým indexem, jako je celozrnný chléb, kešu oříšky, květák a okurky, které pomohou snížit šíření akné.
  • Zinek je obsažen ve vejcích, masu, houbách a mořských plodech, a může pomoci obnovit kůži.
  • Vitamin A usnadňuje hojení akné. Je to důvod, proč byste mrkev, zelí a špenát měli zahrnout do své stravy.

Kouření přispívá k šíření akné!

Mnoho lidí si myslí, že kouření způsobuje akné. Nepochybně je užívání tabáku špatným zvykem, ale nevyvolává akné.

Nutno však podotknout, že kouření zhoršuje regeneraci pokožky, a akné se tak léčí pomaleji. Pokud přestanete kouřit, uvidíte, že budete vypadáte lépe: příjem kyslíku do kůže se zvýší a proces obnovy bude rychlejší.

Dekorativní kosmetika způsobuje akné!

Ne všechna kosmetika je pro pokožku špatná. Používejte výrobky označené jako nekomedogenní, protože jsou vyráběny speciálně pro problémovou pokožku. Vyhněte se kosmetickým přípravkům, jež obsahují alkoholy a oleje. Alkoholy vysušují pokožku a způsobují podráždění kůže, což způsobuje akné. Oleje učiní pokožku mastnou a ucpávají póry.

Nezapomeňte, že kosmetika by měla obsahovat:

  • aloe,
  • retinoly,
  • peptid 10.

Tyto složky zlepšují léčbu akné, protože stimulují produkci kolagenu.

Opalování pomáhá zbavit se akné!

UV záření stimuluje práci mazových žláz, což způsobuje vznik nového akné. To je důvod, proč je opalování zakázáno, pokud máte akné. Používejte opalovací krém pro problémovou pokožku - chrání kůži před slunečními paprsky a šířením akné.

Stres způsobuje akné!

Nové pupínky nejsou důsledkem stresu. Pokud však máte akné, stres může zhoršit situaci: hojení akné se zpomaluje.

Pokud budete umývat obličej častěji, akné zmizí!

[hana-code-insert name='Dole' /]Akné, stejně jako kruhy pod očima, je způsobeno ucpáním pórů v důsledku nadbytku mazu. To je důvod, proč můžete umývat tvář kolikrát chcete, ale akné nezmizí. Důkladné mytí obličeje způsobí další podráždění: houbičky a obličejové kartáče traumatizují pokožku a nečistí ji. Je to také důvod, proč byste si tvář neměli třít hrubě ručníkem. Stačí, abyste obličej vysušili jemným přiložením ručníku, nebo ubrousku.

Zubní pasta pomáhá zbavit se akné!

Zubní pasta obsahuje sodu bikarbónu, éterické oleje, peroxid vodíku, mentol a triclosan, které mohou určitě pomoci vysušit akné, ale mohou také způsobit podráždění a vyrážky.

Je lepší použít léčbu akné na bázi benzoylperoxidu, který je vyvinutý k léčbě akné.

Sdílejte článek