David Hampl
9 října, 2017

Inteligentní telefony vstoupily do našich životů tak rychlým tempem, že ne každý má čas zjistit, čeho jsou skutečně schopni. Navíc tento pokrok nezastavíte a neustálé aktualizace přibližují tyto nástroje blíže k všemocnosti.

My věříme, že mnoho každodenních úkolů může být mnohem jednodušší, pokud zvládnete pár triků při manipulaci se zařízením Android. Dnes uvádíme seznam některých z těchto úžasných skrytých funkcí!

Klonovací aplikace

[hana-code-insert name='google' /]V nových verzích systému Android je k dispozici nabídka s názvem App Cloner, která umožňuje duplikovat požadovanou aplikaci jediným klepnutím. To může být užitečné pro lidi, kteří často přistupují k jedné sociální síti pod různými účty. Ti, jejichž verze Android tuto funkci nepodporují, si mohou stáhnout speciální program pro klonování aplikací.

Stahování videí a zvuků ze služby YouTube

Ve výchozím nastavení Google se skrývá aplikace, která Vám umožní stahovat videa YouTube z oficiálního obchodu. Existuje však spousta volně dostupných aplikací vývojářů třetích stran. Někteří již mají dobře zavedenou reputaci; jiné jsou na trhu nové. Všichni pracují podle stejných principů: buď vložíte odkaz na video, nebo najdete soubor přes aplikaci.

Přepněte smartphone na digitální váhu

Můžete také použít telefon pro vážení malých předmětů (například obchodů v obchodě) díky speciální aplikaci, která přeměňuje Vaše zařízení na digitální váhu. Jednoduše nainstalujte aplikaci, kalibrujte ji malým vzduchovým polštářkem, nebo jakýmkoli předmětem, jehož hmotnost je předem známá (například mince), a jste připraveni vážit!

Přepnutí do režimu dvou oken jedním stisknutím tlačítka

Chcete číst elektronickou knihu a současně používat slovník, aniž byste museli přepínat obrazovky? Nic nemůže být snadnější: stačí povolit režim více oken! Chcete-li to provést, otevřete správnou aplikaci a podržte tlačítko seznamu úloh (napravo od tlačítka "Domů"). Bohužel, ne každý smartphone je schopen pracovat v tomto režimu.

Přepnutí do nouzového režimu

Tento režim je potřeba pro ladění a odstranění aplikací třetích stran, které narušují správnou funkci telefonu. Chcete-li povolit bezpečný režim, zapněte telefon nebo tablet, poté znovu stiskněte tlačítko a podržte ho. Když se zobrazí nabídka, stiskněte a podržte tlačítko "Off" nebo "Power Off" na obrazovce.

Použití offline map

[hana-code-insert name='google' /]Použití mobilního internetu při roamingu může být velmi nákladné. Ale co když se ztratíte a potřebujete používat elektronickou mapu? Nejlepším řešením je stáhnutí on-line map do telefonu a vypnutí mobilního internetu při zapnuté GPS. Vaše umístění bude stále zobrazováno na mapách offline, a to díky satelitním datům - bez jakýchkoliv nákladů.

Plaťte s telefonem místo kreditní karty

Pomocí NFC modulů, postavených v mnoha modelech telefonů, můžete propojit svou kreditní kartu s účtem v příslušném systému (Android Pay nebo Apple Pay). To Vám umožní zaplatit s Vaším telefonem v libovolném z tisíci obchodů, které akceptují bezkontaktní platby.

Skener, který je vždy po ruce

Věděli jste, že můžete skenovat jakýkoli dokument nebo fotografii pomocí fotoaparátu smartphonu? Chcete-li tuto funkci plně využít, stačí stáhnout jednu ze speciálních aplikací, které nejen dokument rozpoznají, ale také ho uloží do cloudu a pošlou kopii určenému příjemci.

Neomezené vyhledávání

Pomocí aplikace Google Goggles najdete vše, co chcete. Rozlišovací způsobilost této aplikace spočívá v tom, že namísto psaní dotazů používáte svůj fotoaparát smartphonu. To je obzvláště výhodné při hledání potravin, zboží pro domácnost, obrázků a čárových kódů.

Spojte dva smartphony dohromady

[hana-code-insert name='Dole' /]Díky funkci One-Touch-Go (OTG) může být každý moderní smartphone propojen s periferním zařízením, včetně jiného smartphonu. Proces vyžaduje montáž jednoho telefonu s USB adaptérem a druhý s mikro-USB kabelem. Poté, co telefon identifikuje kabel a adaptér, můžete je bezpečně propojit.

Sdílejte článek