Věděli jste, co se stane, když použijete ocet na Vaše rostliny? Já jsem nemohla uvěřit svým vlastním očím! Výsledek byl ohromující!

Ne každý ví o všech úžasných způsobech využití a přínosu octa. My jsem se trochu vynasnažili a zjistili jsme, že tuto ingredienci můžete bezpečně použít i na zahradě.

Zde jsme se Vám rozhodli sepsat několik vlastností, které dělají ocet nenahraditelný pro každou zahradu.

Jak používat ocet na zahradě?

Přestaňte utrácet peníze za nepřirozené chemické látky, jen abyste se zbavili plevelů. Místo toho zkuste nalít ocet na plevel. Kyselina octová v octě zastaví růst plevele a nepoškodí půdu. Co více, směs 1 dílku octa s 1 dílkem vody vyžene mravence a hlodavce z Vaší zahrady nadobro.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Můžete také přidat dvě lžíce octa a jednu čajovou lžičku cukru do vody ve váze u čerstvých květin. Vaše kytice zůstane tak čerstvá mnohem déle.

Nejen, že ocet může nahradit drahé chemikálie na zahradě, ale také může být použit k čištění a dezinfekci toalety a koupelny.

Jak používat ocet doma?

Jedná se o jednoduchý, ale účinný způsob, jak můžete Vaši koupelnu učinit čistší a bezpečnější.

Co budete potřebovat?

  • Sklenice s 9% octem
  • Sodu nebo jódový roztok

Použití ​​sódy zvýší účinek!

Zahřejte sklenici octa na 40°C a poté jej promíchejte se sodou (jodem). Pro 200 gramů octa budete potřebovat 1 lžíci sody. Používáte-li jód, poměr je 1:1.

Výslednou směs poté nalijte do toalety a nechte odstát několik hodin. Nejlepší je to aplikovat večer, aby tato směs mohla v konkrétním objektu, který čistíte, působit po celou noc. Chcete-li zlepšit výsledek, můžete proces opakovat.

Použití bez sódy!

Vyprázdněte nádrž na vodu a uzavřete kohoutek. Utřete vnitřní povrch nádrže suchým hadříkem a naneste navhlčeným hadříkem ocet na zbarvenou plochu. Po 2-6 hodinách můžete nečistoty vyčistit škrabkou (nikoliv kovovou).

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Výhody octa?

  • Rozpustí vodní kámen
  • Očistí kovové části od rzi
  • Odstraňuje nepříjemné pachy
  • Rozpouští ledvinové kameny
  • Zabíjí bakterie