David Hampl
18 června, 2019

Jistě všichni znáte znamení zvěrokruhu a velmi známé znamení horoskopu že? Je jich velká spousta a každé se vyznačuje naprosto jinými charakteristickými rysy. Už od pradávna lidé přikládali těmto charakteristikám velký význam a tato tradice se drží dodnes. Jsou i lidé, kteří si podle toho organizují a plánují vlastní život, neboť znamení, do kterého patří, má pro ně ohromný význam. Jsou také lidé, kteří si v rámci této oblasti postavili živnost, např. astrologové. My se dnes podíváme a trochu důkladněji rozebereme jedno velmi zvláštní znamení, které v mnoha směrech vyniká před ostatními. Ano, správně, tímto znamením je proslulý a paličatý beran.

Tvrdohlavý a upřímný beran

Znamení beran je známé dostat se svou tvrdohlavostí a paličatostí do nejednoho konfliktu. Zároveň je to znamení velmi upřímné, což je možná někdy trochu potíž, protože některé z konfliktů vznikají právě na základě tvrdé upřímnosti. To je ale otázka k zamyšlení, kterou tu nyní nebudeme rozebírat.

Podívejme se spíše na další významné vlastnosti tohoto upřímného znamení, které z něj dělají pravděpodobně nejlepší znamení vůbec.

Rození vůdci

Je známo, že pod tímto znamením se velmi často rodí vůdcovské typy. Praví berani ví moc dobře, jak na sebe převzít odpovědnost, což z nich v mnoha případech dělá vedoucí představitele. Svým sebevědomím dokáží berani povzbudit svůj tým, aby dosáhl vítězství. Berani mají většinou výhodu v tom, že:

  • netrápí se výčitkami svědomí
  • nemají komplexy
  • mnohdy se necítí vůbec vinní
  • nepoznají strach

Jsou velmi rádi, když jsou druhými posloucháni a respektováni. Jejich kreativita a analytické schopnosti z nich dělají téměř Ferdy mravence, neboť dokáží být produktivní téměř v čemkoliv.

Beze strachu

Beran patří bezesporu mezi jedno z nejsilnějších znamení zvěrokruhu. Hrozí-li nebezpečí, dokáže beran zachovat klid a zůstává beze strachu. Jsou charakterističtí svou odvahou a zároveň jsou schopní přijmout jakoukoliv výzvu. Pokud na ně někdo tlačí, berana to spíše posunuje dále, než aby z toho padal na zem. Většina beranů je ráda, opustí-li své zázemí, čímž může čelit něčemu novému a neznámému.

Spontánní, drzí a dobří

Beran je poněkud dobrodružná povaha, což může být patrné už z výše uváděných důvodů. Díky tomu dokáže vždy udržet svoje okolí v napětí, a lze o něm říci, že je to takový oheň, teplý a nebezpečný zároveň. V přítomnosti pravého berana nehrozí jakákoliv nuda. Navíc je svou soběstačností schopný vše vykonávat parádně sám, dokonce i cestovat.

Jak už bylo zmíněno výše, beran je velmi upřímné znamení. Velmi často jsou ovšem berani považovány za drzé, neboť svou upřímností dokáží mnohdy narazit kámen na hlavičku. To nicméně není na škodu, neboť pokud se beranovy nelíbíte, dá Vám to jasně najevo. Neplýtvají časem s někým, kdo není upřímný a rozhodně nemají čas:

  • řešit hlouposti
  • a malicherné spory.

Jsou věrní a nebojí se riskovat

Co se týče vztahů, mají to berani trochu komplikovanější. Vzhledem k tomu, že nejsou přespříliš citově otevřeni hned ke každému, jak je to třeba u jiných znamení, trvá jim poněkud déle než se s někým sblíží. Nicméně jakmile si beran někoho najde, svou oddaností a loajálností už ho nepustí. Daného člověka bude milovat a chránit až do konce, proto jestli máte ve svém okolí berana, važte si ho. Takového člověka jen tak nenajdete.

I přes oddanost se dokáže tvrdě mstít

To, že je beran velmi zvláštní a silné znamení je jasné. Je ovšem velmi důležité umět s berany jednat, a rozhodně je žádným způsobem neurážet, protože jak vy k němu, tak on k Vám. V případě, že ho zraníte nebo mu nějakým způsobem ublížíte, můžete si být jistí, že Vám dokáže znepříjemnit život. I přes to, že oddanost je pro ně velmi důležitá, nebojí se mstít, a to tvrdě. Je tedy lepší s berany vždy vycházet dobře, v opačném případě je lepší zvážit přestěhování na druhou stranu zeměkoule.

Optimista, který se nebojí riskovat

Berani patří mezi pozitivní znamení už jen tím, že jsou těžkými optimisty. Dokáží Vás inspirovat a povzbudit ve chvílích, kdy se trápíte svými chybami, které vedly k neúspěchu. Chyby jsou pro berana pohon dopředu, neboť se nikdy nadměrně nezabývají minulostí. Spíše naopak, jdou dopředu a nebojí se riskovat. V případě, že si beran vezme něco do hlavy, je téměř nemožné, aby toho nedocílil. Díky své odvaze jsou schopní dosáhnout čehokoliv a splnit si tak svoje sny.

Velkorysost a laskavost

Ve vztahu k sobě samému, může beran působit poměrně uzavřeně. Chová se rozumně a většinou řeší jen nevyhnutelné a opravdu potřebné věci. Zaměřuje se spíše na své okolí, které má rád a udělal by pro ně všechno. A to si pište, pokud jste beranovým oblíbencem nebo partnerem, neskončí dokud Vám něčím neudělá radost. Beran se vyžívá v:

  • předávání dárků, které zaručené dokáží potěšit
  • udělování komplimentů a nejrůznějších přání
  • a máte-li to štěstí být partnerem či partnerkou berana, laskání, mazlení a milování je u Vás na denním pořádku

Važte si berana, je to nejlepší znamení

Pokud jste se dočetli až sem, je Vám zřejmě jasné, že beran je velmi zajímavé znamení. Rozhodně stojí za to mít ve svém okolí aspoň jednoho člověka s tímto znamením, neboť upřímnějšího a pozitivnějšího člověka nenajdete. Navíc svou láskou a oddaností se stává člověkem, který Vás bude mít rád za jakýchkoliv okolností, pokud ho tedy nezradíte, což se rozhodně nedoporučuje. Dokáže Vás inspirovat, motivovat a nikdy se s ním nebudete nudit.

Berani jsou natolik optimističtí, že se v jejich blízkosti budete cítit velmi dobře. Máte-li ve svém okolí berana, važte si jeho přátelství, je to jedno z nejlepších a nejkrásnějších znamení vůbec.

Sdílejte článek