Věděli jste, že vzhled Vaší pokožky se odvíjí od toho, co každý den jíte? Vyzkoušejte těchto 11 potravin a Vašeho krásnějšího vzhledu si všimne i okolí!

Všichni víme, že jíst velké množství ovoce a zeleniny hraje důležitou roli nejen v celkovém zdraví, ale také ve vzhledu naší pokožky. Věděli jste však, že některé druhy ovoce jsou zvláště vhodné pro kůži?

Rozhodli jsem se pro Vás sepsat seznam 11 nejlepších potravin, které byste měli každodenně jíst, pokud chcete vitální, zářivou pleť, která překypuje zdravím.

Borůvky

Čtěte také: Krásné portréty od korejských umělců, které symbolizují lásku a náklonnost. Pouhý pohled Vám uklidní mysl

[hana-code-insert name=’google‘ /]Původní „superpotravina“, tyto malé modré bobule jsou enormní nutriční „bombou“ na svou velikost. Jedná se o fantastický zdroj antioxidantů bohatý na vlákninu a vitamíny A a C. Zařazením těchto látek do Vaší stravy, uděláte pro Vaši pokožku skvělou věc.

Jablka

Nemusíte jíst jen trendy nové „superpotraviny“, neboť staré a známé jablko je stále jedním z oblíbených potravin z hlediska zdraví a kvality Vaší kůže. Pro vzhled mladistvé kůže doporučujeme odrůdu Red Delicious, která obsahuje nejvyšší obsah kolagenu pro podporu elasticity kůže.

Vodní meloun

Úžasné čerstvé vodní melouny, jedná se o sladkou a osvěžující potravinu s více než 90% obsahem vody. Jíst toto lahodné ovoce znamená dokonalou hydrataci pokožky zevnitř i zvenku.

Banány

Banány jsou jedním z nejlepších zdrojů draslíku – minerálu, který je nezbytný pro udržení rovnováhy vlhkosti pokožky. Vysoce suchá kůže je klasickým příznakem nedostatku draslíku, proto se snažte zahrnout banán do denního příjmu ovoce.

Ananas

[hana-code-insert name=’google‘ /]Ananasy se používají v některých kulturách jako léčivá rostlina již řadu let, protože jsou jediným ovocem, o kterém je známo, že obsahuje enzym zvaný bromelain, který bojuje proti zánětům a otokům kůže.

Jahody

Nekonečně chutný zdroj vitamínů, kterému málokdo dokáže odolat! Tyto červené krásky jsou zvlášť bohaté na množství kyseliny ellagické, která bojuje proti poškození UV zářením a vráskám.

Papája

Papája je ovoce, které prakticky překypuje vitamínem A a enzymem papain, který pomáhá ničit neaktivní proteiny a zbavit tělo mrtvých kožních buněk.

Kiwi

[hana-code-insert name=’google‘ /]Kiwi je oficiálě ovocem, které obsahuje nejvíce vitamínu C, a tak je pro tělo skvělým zdrojem.

Granátové jablko

Stejně jako borůvky si i granátová jablka zaslouží titul „superpotravina“. Jedná se totiž o další výživnou bombu, která obsahuje silné sloučeniny proti stárnutí, které napomáhají při regeneraci kožních buněk.

Třešně

Třešně obsahují vyšší koncentraci antioxidantů než jakékoliv jiné ovoce, pomáhají bojovat proti volným radikálům a tím zpomalují proces stárnutí.

Brambory

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Chcete-li se zbavit tmavého podpaží, vezměte si plátek brambory a dejte si ho asi na 10 minut do podpaží a pak ho jen opláchněte vlažnou vodou. Brambory mají mírně kyselé vlastnosti, které působí jako přírodní bělící činidlo.