Věděli jste o těchto chybách, které děláte každý den ve sprše?

Ptáte se, jaké chyby se vůbec dají ve sprše dělat? My Vám je hned ukážeme. Možná se Vám to zdá jako jeden nesmysl, ale skutečnost je jiná a pravdivá. Všechno toto rozhoduje o tom zda jste se správně umyli svou pokožku nebo ne. Pokud chcete svoji pokožku zachovat pevnou a ve skvělém stavu, tak byste se měli těmto věcem vyvarovat.
Těchto 5 chyb patří k nejčastějším při sprchování. Tak pozorně čtěte a do budoucna se vyvarujte těmto chybám.

Příliš horká voda
Příliš horká voda Vaši pokožku vysušuje a činí ji hrubou a šupinatou. Způsobuje to odplavání příliš mnoho tuku z pokožky a pak se zvyšuje průtok Vaší krve. Může se Vám pak tvořit ekzém, záněty a mezi nejčastější patří drsná pokožka. Nezapomeňte svou pokožku pravidelně hydratovat.

Čtěte také: Domácí recept na kašel a zápal plic: 10x rychlejší a silnější než sirup proti kašli

[hana-code-insert name=’google‘ /]

Sprchujete si příliš dlouho
Příliš dlouhé sprchování vysušuje Vaši pokožku. Je to způsobeno chlorovanou vodou. Čím déle budete ve sprše, tím pak bude pokožka sušší.

Příliš mnoho pěny
Mnoho pěny = více oleje. Olej z gelů a různých šamponů poškozuje Vaši vlastní přirozenou vrstvu oleje, pokud je této vrstvy nedostatek, důsledkem je poak drsná a suchá kůže.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]

Použití mokré žinky
Mokré žinky jsou ideálním prostředím pro tvoření různých bakterií a plísně. Proto byste měli svoji žinku měnit každý měsíc. Na její sušení je dobré použít froté ručník.

Přílišná verva u sušení
Nesušte se příliš zuřivě. Tak Vaši pokožku jen dráždíte. Nejlepší je se pomalu utírat měkkým ručníkem a poté pokožku hydratovat krémem. Násilné sušením Vám poškozuje Vaši pokožku.