David Hampl
8 dubna, 2017

Po náročném zdlouhavém dni v práci si každý doma rád vypije šálek lahodného čaje. Když se nám čaj vyluhuje tak sáček jednoduše vyhodíme do koše. Věděli jste však o tom, že použitý čajový pytlík má ještě skvělé využití? Pokud ne, čtěte dále.

[hana-code-insert name='google' /]

Použité čajové sáčky jsou skvělým pomocníkem do zahrady. Pomůžou Vám udržet v půdě živiny, chrání proti škůdcům a v neposlední řadě tím napomáháte recyklovat.

Vynikající hnojivo

Čajové lístky obsahují mnoho živin a vitamínů, které jsou ideálními prostředky na hnojení půdy. V procesu rozkladu čajového sáčku se tyto živiny dostávají do půdy hlouběji a co je nejlepší, sáček se zcela rozloží aniž by Vaši půdu poškodil.

Neškodí přírodě

Čajová kapsa je velmi jemná a tenká, což nám zajišťuje, že se všechny chutě z bylinek dostanou i přes sáček do vody. Sáček je totiž vyroben z vláken manilských konopných listů. Tyto sáčky se tedy rozkládají velmi jednoduše, v půdě to představuje jen šest měsíců, dokud se úplně nerozloží.

Chrání proti škůdcům

Použité čajové sáčky a kávová usazenina dokonale odpuzují hmyz. Je to kvůli aroma. Pokud hledáte účinný organický prostředek proti hmyzu, právě jste ho našli. Nejlepší však je, že nepoužijete žádné chemikálie a nepoškodíte tak zeleninu ani ovoce.

Odpuzuje kočky

Čajové sáčky jsou skvělým způsobem, jak zabránit Vaší kočce, aby Vám chodila do záhonů a lezla po květináčích.

S pomocí čajových sáčků si můžete vypěstovat celou zahradu

[hana-code-insert name='Dole' /]

Věřte tomu nebo ne, ale s pomocí čajového sáčku, vody, papírové utěrky, plastové misky a semínek si můžete vypěstovat svou vlastní zahradu. Použité čajové sáčky pomohou naklíčit semínka. Následně je pouze stačí dát do půdy v zahradě.

Žížaly mohou konzumovat čajové lístky

Žížaly mohou čajové lístky, které dáme do půdy, bezpečně konzumovat. Neobsahují žádné chemikálie ani škodlivé látky, které by mohly žížalám ublížit.

Udržují vodu

Umístěte použité čajové sáčky do blízkosti kořenů rostlin. Díky tomuto triku se v půdě udrží více vody, což umožní rostlince rychleji růst.

Zabraňují vzniku plevele

Zkuste zakopat pár použitých sáčků od čaje do půdy, zejména tam, kde Vám rostou květiny či zelenina. Je to účinný způsob, jak předejdete nechtěnému výskytu plevele.

Použité čajové sáčky již nevyhazujte, můžete je využít takto efektivně. Nejen, že bude Vaše zahrada krásně kvést a zelenat se, zároveň ušetříte spoustu peněz. Všichni přece dobře víme, kolik stojí hnojivo nebo speciální přípravky proti škůdcům.

Sdílejte článek