Redakce ProSvět.cz
6 ledna, 2019

Vedoucí jednoho nejmenovaného slovenského obchodu se zachoval jako skutečný hrdina. Jeho čin jasně dokazuje, že i v současné době plné zla a všeho špatného, jsou mezi námi lidé, kteří jednoduše mají srdce na správném místě.

O příběh se podělila prodavačka, která byla dané věci toho dne svědkem. I podle ní se vedoucí zachoval opravdu jako hrdina a takových lidí by prý mělo být daleko více. Ne všichni se totiž v životě máme dobře a měli bychom se naučit jeden druhému pomáhat.

Vedoucí s velkým srdcem

Příběh se stal na sousedním Slovensku, kde do obchodu přišla maminka se dvěma dětmi. Prvnímu dítku mohlo být asi 5, druhému pak něco okolo 2 let. Na mamince bylo z jejího vzhledu i výrazu znát vyčerpání.

"Maminka ke mě přišla a požádala mě, jestli bych jí mohla zavolat vedoucího, že by s ním potřebovala mluvit" říká prodavačka, za kterou žena přišla. Jelikož toho dne obsluhovala na kase a zrovna neměla zákazníka, odběhla k vedoucímu, který si za maminkou zašel promluvit.

Prodavačka zaslechla, jak maminka vedoucímu vysvětluje, že utekla od přítele, který jí bil, s pomocí přátel si našla jiný byt, ale nemá pro sebe a své děti vůbec nic k jídlu. Vedoucí mamince nabídl, aby si košík naplnila potravinami a vším, co potřebuje a poté přišla ke kase.

Co se dělo pak?

Maminka s dětmi skutečně po nějaké době přijela s vozíkem k dané prodavačce, na kase se okamžitě objevil i vedoucí, který prodavačce řekl, ať všechno klasicky namarkuje a poté za maminku celou útratu zaplatil ze svých peněz. "Poté mě poprosil, jestli bych mamince s nákupem pomohla do auta. Dal mi do ruky papír, který jsem měla ženě venku předat" vypráví prodavačka, jak se příběh nadále vyvíjel.

U auta dopis předala a když viděla reakci maminky, zvídavě se zeptala, jestli může vědět, co jí vedoucí na papír napsal. "Stálo tam, že je mu moc líto, že se nachází v takové situaci a že pokud bude potřebovat práci, má přijít zpátky do obchodu. Na listu ještě stálo, že pokud by měla problém s hlídáním dětí, má se vedoucímu ozvat, že už společně něco vymyslí" dodává prodavačka, kterou celá situace stejně jako mnoho dalších lidí rozhodně nenechala chladnou.

Příběh se šťastným koncem

Pár dní na to se maminka opravdu do obchodu vrátila a začala v něm pracovat. Jak říká samotná prodavačka, od které jsme se tento příběh dozvěděli, je to velmi milá a sympatická žena.

Sdílejte článek