Velká rodina znamená hodně prádla. Nechtěla jsem už více ale utrácet enormní částky za aviváž, a tak jsem si vyrobila svou vlastní. Oblečení je teď mnohem jemnější i voňavější!

Ke změkčení tkanin používá většina žen právě aviváž, neboť její použití zajistí jemnost, která se odrazí na vypraném oblečením. Měkkost, jemnost, snadnější žehlení. Existuje však také mnoho kožních alergií, které způsobují, že lidé hledají další změkčovadla, investují více peněz nebo zcela aviváž přestanou používat.

avivazmay-giat[hana-code-insert name=’google‘ /]Domácí změkčovač je přesně zlatá střední cesta, jakou všichni hledáme. Vedle vůně, měkkosti a měkkosti je důležité změkčení tkanin. Správný a kvalitní změkčovač by měl obsahovat látku, která působí jako změkčovadlo tkanin. Jeho úkolem je neutralizovat statickou energii a naše oblečení je tak déle krásnější.

Statická energie má velmi negativní vliv na lidskou pokožku. Kromě kožních alergií, které mohou způsobit a manifestovat svědění a suchou pokožku, způsobují také bolesti hlavy a únavu. V běžných lékárnách získáte výběr ze široké škály produktů, ale zřídka jsou více užitečné než škodlivé. Obsahují mnoho chemikálií a alergenů. Chcete-li být šetrnější k sobě i ke své rodině, pak si připravte svou vlastní domácí aviváž, která bude víc než voňavá.

Co budete potřebovat?

  • 1 šálek hydrogenuhličitanu sodného
  • 750 ml teplé vody
  • 800 ml octa nebo jablečného octa
  • 20 kapek esenciálního vonného oleje dle Vašeho výběru
  • větší nádobu, ve které vše smícháte
  • láhev o objemu asi 2 litry a víko pro uložení změkčovače tkanin

Jak na to?

  1. Nejprve nalijte teplou vodu do většího hrnce a okamžitě přidejte sodu na pečení a jablko. Připravte větší nádobu, protože ocet a soda začnou hodně pěnit. Pečlivě vše promíchejte a počkejte, až začne pěna opadávat.
  2. Poté vezměte směs do láhve o objemu 2 litry a přidejte 20 kapek svého oblíbeného esenciálního oleje. Opět pečlivě a důkladně promíchejte.
  3. Když pěna úplně zmizí, uzavřete láhev a uložte si ji někam na běžné místo.
  4. Při aplikaci během praní přidejte půl šálku změkčovače, přibližně 100-120 ml. Zkrátka tak, jak jste činili doposud. Nemusíte dodržovat žádné zvláštní zásady.

avivazwoman-in-laundry-room-448_tgh7g6

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Hodně štěstí při praní!