David Hampl
11 ledna, 2020

Že jsou pitbulové nebezpeční? Možná někteří ano, ale ne vždy tomu tak musí opravdu být. Tento příběh je důkazem toho, že se jedná o psy s obrovským srdcem. Pitbul, o kterém bude dnes řeč, je totiž hrdinou. Vytáhnul z hořícího domu malou holčičku a přitom riskoval, že sám uhoří. Je to opravdu úctyhodný výkon, který si zaslouží obrovské uznání. Udělali byste totéž?

Lavc56.32.100

Neváhal ani minutu

Pitbulové jsou často považovány za nebezpečné plemeno, ale tento příběh ukazuje další stranu jejich charakteru. Sasha, 8měsíční pitbul, sedí na zápraží svého domu v Stockton v Kalifornii. Bylo právě léto neděle dopoledne. Najednou si pes všiml, že začalo hořet a oheň bleskurychle zasahoval do všech částí domu. Hosteska Sacha Nana Chaychanda spolu s malým dítětem byly ovšem uvnitř. Co teď? Pes neváhal ani minutu. Tento chytrý pes vyskočil a spěchal do domu, aby varoval lidi o požáru, před tím, než si uvědomil, co se stalo. Oheň nakonec zničil většinu sousedova domu. ale Sashova výstraha zachránila rodinu.

Dům byl zničen

„03.6.2018 jsem byl probuzen mým štěnětem, pitbulem Sashou. Přiběhl k zadním dveřím domu a začal hlasitě kňučet. V tu chvíli jsem nemohl vědět, že Sasha bude můj zachránce.“ napsala Chaychanda na stránku, kde se pokusila vybrat nějaké peníze na pomoc po ztrátě domu. Sousedův dům byl zcela zničen a oheň se rychle rozšířil i na naši stranu. Sasha se nás snažil varovat před požárem.“

Táhnul dítě za pleny

Žena vstala z postele, aby viděla, co se děje. V tom okamžiku, když otevřela dveře, pitbul se vloupal přímo do ložnice, kde spalo malé dítě. Když žena vběhla do ložnice, Sasha už táhl 7měsíční dítě z postele za pleny. Díky Sashovi se rodina byla schopna dostat na bezpečné místo a zavolat hasiče. Hasiči dorazili na scénu a zachránili většinu budovy. Rodina v současné době žije s příbuznými, kteří žijí v jednom ze zbývajících bytů.

Sdílejte článek