Veterinář nalezl před vchodem do ordinace starého kocoura: Když ho vzal do náruče, jeho reakce předčila všechna očekávání! – neuvěříte, jak se zachoval

Na světě je obrovské množství opuštěných a toulavých zvířat, zejména koček a psů. Podle toho, o kterou zemi se jedná, se podnikají více či méně účinné programy pro jejich záchranu a zlepšení jejich životních podmínek, a pomoci se snaží také řada útulků.

Jeden z mnoha skvělých útulků

Jedním z nich je také zvířecí útulek ve Spojených státech amerických ve městě Voorhees, které leží ve státě New Jersey. Tento útulek, zaměřený především na kočky a psy, kteří potřebují lidskou pomoc, se kromě jejich záchrany věnuje také

  • adopční činnosti, kdy umožňuje zájemcům získat nového člena domácnosti a zvířatům nový a bezpečný domov,
  • pátrání po ztracených mazlíčcích,
  • péči o mazlíčky, o které se dosavadní majitel již nemůže obvykle ze zdravotních důvodů starat, a jejich následnému umísťování do nových rodin.

Kocour Barnaby jako nováček v útulku

Tento útulek již před nějakou dobou přijal také toulavého a vyhladovělého kocourka, který dostal jméno Barnaby. Bylo mu už 15 let, a přestože se jeho stav v útulku zlepšil, po veterinárním vyšetření bylo jasné, že bude potřebovat doživotní lékařskou péči.

Čtěte také: 10 Psychologických faktů, které o Vás mnoho prozrazují! Chcete se o sobě dozvědět něco víc?

Takovým zvířatům bývá obvykle velice obtížné najít nový domov a často dožívají v útulku, kde je o ně sice postaráno, ale přece jen jim chybí vlastní domov a rodina.

Barnaby našel nejlepší rodinu na světě!

Na Barnabyho se však usmálo štěstí. Dozvěděl se o něm veterinář Ed Sheehan, který už sám byl také v letech, a spolu s manželkou Clare útulek navštívili. Již z prvního setkání Eda a Barnabyho bylo zřejmé, že se ti dva měli potkat. Nedůvěřivý kocour, který toho měl za sebou již více než dost, začal Edovi okamžitě projevovat důvěru a pár se samozřejmě bez váhání rozhodl dát Barnabymu nový domov.

Nejenže tak kocourek získal milující rodinu, ale díky Edově profesi má také zajištěnu potřebnou veterinární péči, kterou nutně potřebuje. V novém prostředí začal kocour jíst a prospívat a ukazovat také svou pravou tvář, protože uvnitř rozhodně ještě starý není a rád si hraje.

Nic lepšího nemohlo Barnabyho potkat a po letech strávených na ulici si tolik štěstí rozhodně zaslouží.