Většina české populace tento oční test nezvládne: Kolik písmenek „B“ najdete na obrázku?

V této nelehké době každý z nás potřebuje nějaké to odreagování. Ať už to je například procházka v přírodě, návštěva kina, zhlédnutí oblíbeného seriálu, nebo třeba vyřešení nějakého hlavolamu nebo hádanky. A proto se pojďme na jednu takovou hádanku, která by vám mohla zamotat hlavu, podívat.

Uvolnění od stresu

Pokud nevíte, co dělat, jak se uvolnit, jste pořád podráždění nebo třeba i naštvaní, nějaká ta relaxační aktivita by vašemu psychickému zdraví prospěla. Potřebujete si udělat pauzu a zamyslet se nad něčím, co vás přivede na jiné myšlenky a, alespoň na tu chvíli, hodíte své problémy za hlavu. Možná si teď řeknete, že jakmile hádanku dořešíte, budete čelit svým problémům znovu. To sice ano, ale tyto hlavolamy a hádanky tu nejsou proto, aby za nás naše starosti a útrapy vyřešili, ale proto, aby nám pomohly naše problémy dočasně odložit a pak k nim přistoupit s jinou perspektivou. Tady je pár hádanek, které byste mohli vyzkoušet, pro zlepšení vaší situace:

  • Křížovka
  • Sudoku
  • Hashi
  • Přesmyčky

Zvládnete najít všechna B?

Úkol, který je zde uveden, nejednomu člověku zamotal hlavu. Na obrázku je čtyřiadvacet sloupců po sedmi znacích. Obrázek se skládá z číslic osm, mezi nimiž je ukryto několik písmen B. Vaším úkolem tedy bude najít tato skrytá písmena a spočítat je. Tato hádanka není vůbec tak jednoduchá, jak se může na první pohled zdát. Stojí to hodně úsilí, snahy a především soustředění, abyste ji mohli vyřešit. Pouze jedno řešení je správné a rozhodně není pravdou, že ji vyřeší kdekdo. Je tedy otázkou, zda dokážete najít skryté znaky, odhalit jejich správný počet a tím tedy vyřešit tuto zapeklitou hádanku. Je až s podivem, kolik chytrých hlav se v tomto problému zamotalo, bez možnosti najít správné řešení. A co vy, myslíte, že na to máte?

Čtěte také: Magická rostlina, které vám přinese bohatství: Kam umístit strom peněz, aby peníze tekly do domu jako řeka – je to snadnější, než si myslíte!