Vezme dřevěnou bednu, vyvrtá do ní díry a naplní ji speciální náplní. Co se stane po několika týdnech? Nebudete věřit, jak daná bedna vypadá a proč přitahuje pozornost

Je celá řada různých nápadů, kterými si můžeme vylepšovat okolí našeho domu, stejně jako je možné si díky nim vylepšovat třeba naši zahradu. My se na jeden takový tip podíváme společně. A začíná zcela nevinně. Tak, že se vezme v podstatě stará a nepoužívaná bedna, do které se navrtají otvory. To, co vznikne později a k čemu daná bedna poslouží, to vás stoprocentně překvapí. I proto budete chtít něco podobného také vyzkoušet. A co se přesně stane? To zjistíte velmi brzy. Stačí číst dále.

Stačí stará bedna, vrtačka a nástavec na vrtání větších děr

Co budete potřebovat? Stačí jakákoliv stará bedna. Pokud takovou najdete, tak ji použijte. Dále už vám stačí vzít si jenom vrtačku a nástavec na vyvrtání větších děr. Je dobré si vše vyměřit, aby byly díry vrtané ve stejných vzdálenostech. Bude to mít mnohem větší vliv na následnou estetiku. I když na první pohled to vypadá obyčejně, jako bedna s dírami, po pár týdnech si budete říkat, že jde o něco úchvatného.

Bednu je třeba také naplnit. Co do ní patří?

Máte vyvrtáno? Pokud ano, je třeba bednu naplnit. A co do ní patří? Je to zemina. Tedy substrát. A jaký použít? V budoucnu budete moci různě experimentovat, ale ,jelikož začínáte, tak doporučíme jedni věc. A tou je substrát na pěstování petúnií. To jsou rostliny, které si do bedny, tedy v podstatě do velkého truhlíku zasadíte. Volba správného substrátu je nezbytností proto, aby se květinám dařilo a rostly tak, jak mají.

Důležité je zachovat správné vrstvení

Není to o tom, že zasypete celou bednu hlínou. Je třeba myslet na jednotlivé vrstvy. Nejprve přijde vrstva hlíny, a potom na pomezí daných otvorů první sazenice petúnií. Následně to bude opět vrstva hlíny a u dalších otvorů opět květiny. A takto pokračujte stále stejně, a to až do poslední vrstvy daných děr. Zde zasaďte poslední květiny a následně už jenom použijete hlínu. Tím máte vrstvení hotové a v podstatě tu nejtěžší práci za sebou.

Co dělat dále? Starejte se o svůj záhonek

Představte si danou bednu jako velký truhlík. Tedy jako velký záhon s rostlinami. A tak je na místě se o ně starat. A jak? Samozřejmostí je pravidelné zalévání, popřípadě také výživa v podobě hnojení. Díky tomu zajistíte, že petúnie budou moci růst tak, jak mají. A co se stane za několik týdnů? Budete doslova překvapeni.

Vzpomeňte si na to, jaký byl začátek. Byla to bedna s hlínou, kde z jednotlivých otvorů koukala sazenice. A co bude za několik týdnů na stejném místě? Dokonalý dekorační prvek v podobě obrovského svazku petúnií. Bedna nebude doslova vidět, jak bude obrostlá. Tento dekorační prvek se bude vyjímat kdekoliv na vaší zahradě. Jeho velkou výhodou je, že je přenosný. Takže ho můžete postavit kamkoliv budete chtít.

Zkuste i jiné rostliny

Zaujalo vás, jak jednoduše lze vylepšit vaši zahradu? A to z věcí, které jsou v podstatě na vyhození? Pokud ano, tak máte možnost vyzkoušet i jiné květiny, které mají podobnou vlastnost, jako tyto. Tedy vlastnost rychlého růstu, stejně jako mnoha květů. Nebojte se experimentovat a uvidíte, že letošní léto bude vaše zahrada dokonalá.