David Hampl
26 února, 2020

[no_pagination]
Každý dům má vlastní nejen atmosféru, ale také svou chuť. V nejednom domě voní domácí jídlo, u někoho káva, zatímco u jiných voní různé parfémy, čaje či koření. Některé domácnosti působí zcela čistě a svěže a jejich atmosféra je dokonalá. Zápach je neznatelný a pokud se tam nějaký objeví, je ihned zničen. Víte, co za to v mnohých případech může? Dnes se to dozvíte.

Síla starověku

V této místnostech se člověk cítí velmi pohodlné, protože zde čerstvosti vzduchu není dosaženo pomocí osvěžovačů, ale přirozenou cestou. Je také možné, že majitelé těchto domů se právě dozvěděli o tajemství, který byl široce používán už ve starověkém světě. Staří Římané a jejich předchůdci, Řekové, používali bobkový list. A to nejen v kuchyni, ale také pro čištění prostoru před domem a proti vlhkosti a pachům.

Uklidňující účinky

Stojí za zmínku, že vykuřování vavřínem prostory zbaví nejen zápachu, ale také některých chorob. To může také způsobit, že se budete cítit lépe. Je vědecky dokázáno, že chuť bobkového listu má uklidňující účinky. Bobkový list pomůže odstranit nespavost a únavu, zbavuje stresu, a dokonce působí jako prevence pro epilepsii. Důvodem je to, že list obsahuje jedinečné éterické oleje a cineol, které zvyšují průchodnost dýchacích cest a usnadňují lepší relaxaci. Vyzkoušejte tento recept a přesvědčte se sami: na talíř dejte pár suchých listů, zapalte je a po 10-15 minutách se budete cítit uvolněně. A po chvíli uvidíte, že i místnost se zaplní příjemnou vůní.

Švábi před ním unikají

Navíc, s pomocí tohoto koření si můžete splnit sny. Napište na bobkový list své přání a zapalte ho. Je důležité si uvědomit, že vavřínové listy jsou také velmi účinné pro likvidaci švábů. Tento hmyz nemůže vystát jejich pach. Listy mohou být použity jak v čerstvé, tak i v sušené formě, ale vyšší účinek přináší právě sušené listy. Vyzkoušejte a uvidíte.

Sdílejte článek