Vezměte si lžičku tohoto přírodního léku před spaním, abyste během spánku odstranili toxiny ze střev a jater -
Menu

Vezměte si lžičku tohoto přírodního léku před spaním, abyste během spánku odstranili toxiny ze střev a jater

Je známá věc, že přírodní léčba dokáže snadno nahradit léky plné chemie. Co je ale pro vaše zdraví tím pravým? My vám ukážeme jeden velmi silný, a přitom na první pohled úplně obyčejný lék. Dost možná ho doma máte a používáte, jenom jste nevěděli, jak výrazně prospěšný může být.

Úplně obyčejný česnek

Co je tím unikátním lékem, který každý zná a který má každý doma? Je to česnek. Ne nadarmo se mu říká přírodní antibiotikum. Obsahuje vitamín A, B i C, stejně jako řadu esenciálních minerálů, ale také minerály klasické, jako je vápník, měď, železo, draslík, fosfor a mangan. Zapomínat nelze ani na silné antioxidanty i další látky, které umí bojovat s houbami, plísněmi, nebo také s infekcemi. Už proto se vyplatí zvládnout jeho chuť a začít ho užívat. A co dokáže řešit?

Ideální při nachlazení

Česnek je silným antibiotikem, které nás dokáže velmi rychle vyléčit z klasického nachlazení. Hodí se, jak když trpíme chřipkou, tak i ve chvíli, kdy chceme myslet na prevenci. Třeba v době epidemií. Kromě chřipek pomůže s klasickými záněty dýchacích cest, s rýmou, ale i kašlem nebo bolestí v krku.

Řeší civilizační choroby

O jaké se jedná? Třeba vysocký cholesterol, který pomáhá efektivně snižovat. Je také dobrým pomocníkem při vysokém krevním cukru, který také normalizuje a snižuje. Zapomínat však nelze také na to, že tělo čistí od volných radikálů, různých toxinů, nebo dokonce parazitů.

Prospívá lidské krvi

I tady je česnek dobrou volbou. Umí nejenom celkově vyčistit krev, ale umí ji také v případě potřeby ředit, a tak předcházet žilní trombóze. Jak jsme též zmínili, dokáže i optimalizovat krevní tlak.

Pomáhá při dalších problémech

Sem se řadí třeba různé plísňové infekce, které umí vyřešit, stejně jako sem řadíme peptický vřed v žaludku, ale i encefalitidu. To vše jsou důvody, proč si dávat česnek pravidelně.

Jak ho užívat? Není to nic složitého. Klidně ho můžete jíst syrový, a to dva stroužky denně. Ty je vhodné nasekat, dát na lžičku a spolknout. Pokud vám vadí jeho zápach a také štiplavost, tak doporučíme smíchat ho s trochou medu. Užívání bude jednoduší a med navíc také prospěje vašemu zdraví.

Tisk
Nezařazené

Zatímco rodiče byli na dovolené, děti změnily jejich byt k…

Dovolená je doba, na kterou se těší snad každý. Celý rok tvrdě pracuje, takže má nárok si na těch pár…
Nezařazené

DNES AKTUÁLNĚ: Rybář chytil podivnou štiku. Nemohl uvěřit tomu, co…

Jste-li vášnivým rybářem, pak pro vás tento příběh bude jako dělaný. V žádném případě se jim ale nenechte úplně pohltit. To,…
Nezařazené

Sešívačka má skrytou funkci, o které ví jen 9% z…

Pracujete v kanceláři? Máte stůl vybavený mnoha kancelářskými pomůckami? Patří mezi ně klasická sešívačka na papíry a jiné dokumenty? Pokud ano,…
Nezařazené

Plněný kuřecí řízek obalený v chlebové strouhance je naprostou delikatesou.…

Chtěli byste vyzkoušet nějaký nový recept, ale už vůbec nevíte, kde ho máte hledat? Kuchařských knih, pořadů, seriálů atd. je…
Nezařazené

ŠOK: Nevěsta ho přinutila vzdát se jeho milovaného psa. Podívejte…

Znáte ten pocit, když vás někdo nutí do něčeho, s čím nesouhlasíte? Nakonec vám ale nezbyde než osobě dát za pravdu…
Nezařazené

Pár koupil opuštěnou stodolu a během 2 měsíců ji proměnil…

Jste mladí a rádi byste bydleli v krásném domě s velkou zahradou? Máte spoustu plánů, jak byste si dům vybavili a co…