Více než 20 rostlin, které jsou jedovaté pro domácí zvířata: Zbavte se jich, pokud máte domácí zvíře!

Většina z vás má doma zřejmě nějakého toho domácího mazlíčka. Mít domácího mazlíčka je určitě radost a všichni o něj pečujeme s láskou, staráme se, aby měl stále co jíst a hrajeme si s ním. Rozhodně tedy nechceme, aby se mu něco přihodilo nebo ho něco ohrozilo na životě. Mnoho lidí by to pak snášelo. I přesto své mazlíčky často vystavujeme obrovskému nebezpečí, aniž bychom si toho byli vědomi. Věděli jste, že některé domácí rostliny mohou vylučovat látky, které jsou pro domácí zvířata nebezpečné? Pokud ne, raději si doma vše zkontrolujte, ať nedojde k neštěstí.

Bezpečí pro mazlíčky

O domácí mazlíčky se staráme velmi důkladně a mnohdy jim poskytujeme lepší péči než sami sobě. Není divu, vždyť takový domácí mazlíček nás může potěšit, rozesmát a jeho přítomnost nás zahřeje u srdce, když jsme například sami. Než si pořídíme domácího mazlíčka, je vždy dobré se přesvědčit, zda pokojové rostliny a rostliny na zahradě nebo kolem, jsou pro mazlíčka bezpečné. Některé jim totiž mohou způsobit vážné nepříjemnosti. Připravili jsme si pro vás seznam jedovatých rostlin, které byste rozhodně neměly mít, máte-li domácího mazlíčka.

Jedovaté pokojové rostliny

Většina jedovatých rostlin může způsobit našim mazlíčkům průjem nebo zvracení. Dalšími příznaky mohou být bledost dásní, zánět spojivky, jazyka nebo citlivé břicho či slabost. Právě tyto a další příznaky se mohou u zvířat objevit po otravě těmito rostlinami. Dejte si tedy pozor, a pokud některé z nich doma máte, doporučujeme vám, abyste je odstranili nebo přesunuli jinam. Vašemu mazlíčkovi to může zachránit život.

Čtěte také: Zjistěte své poselství pro rok 2019 díky vaší přirozené intuici. Uvidíte, jak snadné je zjistit, co vás tento rok čeká

K jedovatým pokojovým rostlinám rozhodně patří a neměly by být v přítomnosti domácích mazlíčků následující druhy: dracaena, azalea, clivia, spathiphyllum, vánoční hvězda, lilie, diefenbachie, netvor monstera. Najde doma některou z výše uvedených? Jestliže ano, pak si rozmyslete, co je pro vás důležitější.

Jedovaté stromy a keře

Rostliny nemusí být jen v pokoji, ale také na zahradě. Zde se totiž mazlíčci velmi rádi pohybují, a proto je dobré se ujistit i zde. Některé keře a stromy mohou způsobit vážné potíže, například: zimostráz, rododendron, azalky, lila, cesmína, hydrangea, ortenzie, bez černý nebo oleandr.

Smrtelné jedovaté a jedovaté

Výše byly uvedeny jedovaté rostliny, ale nyní se podíváme na smrtelné. Mnohé z nich mohou způsobit okamžitou smrt i lidem, takže si na ně dejte určitě pozor. Průjmy, podrážděné sliznice, respirační a srdeční poruchy a mnoho dalších může vzniknout konzumací těchto rostlin: Lilie, Vlaštovičník, tis červený nebo vavřín. K dalším jedovatým rostlinám můžeme zařadit popínavé rostliny, některé trvalky, břečťan zimolez, řezané květiny a mnoho dalších. Velké množství jedovatých a smrtelně jedovatých najdeme také v lese nebo na loukách. Buďme tedy opatrní.