Viděla jsem, jak kamarádka při úklidu zapálila starý zubní kartáček. Od té doby, co mi vysvětlila proč, to dělám i já!

Internet je dnes zaplněn videi šikovných lidí, kteří nám ukazují různé návody, tipy a triky, jak využít například věci, které bychom jinak už dávno vyhodili, nebo jak si usnadnit některé domácí práce či jiné činnosti. Mnoho věcí z naší domácnosti se dá použít mnohem všestrannějším způsobem, než bychom očekávali. Například takový zubní kartáček …

[hana-code-insert name=’google‘ /]Pokud se nám kartáček používáním unosí, hned ho vyhodíme. Děláme to asi všichni. Po těchto tipech to už ale neuděláte nikdy. Na některé činnosti je samozřejmě třeba použít nový, ale ve srovnání s tím, kolik práce za Vás tento malý pomocník udělá, je jeho cena zanedbatelná.

Tipy do domácnosti

Zubní kartáček je malý, ale šikovný. Můžeme díky němu vyčistit i ty nejhůře dostupná místa v celé domácnosti. Zkuste před čištěním na pár vteřin nahřát ručku kartáčku nad přímým ohněm. Bude pružnější a ohebnější a pro Vás bude čištění jednodušší a pohodlnější.

Trápíte se s tím, jak vyčistit plíseň ze spár mezi dlaždičkami? Odstřihněte si hlavu kartáčku od rukojeti a připevněte ji na vrták nebo šroubovák. Jemné a malé štětinky se dostanou opravdu všude a zbaví Vás špíny a plísní rychle a jednoduše.

Zlobí Vás malé a krátké vlasy, které ne a ne učesat a zkrotit? Kazí Vám účes a nevíte si s nimi poradit? Aplikujte na kartáček kousek tužidla a česejte si tyto neposlušné vlasy jako profesionál.

Rádi háčkujete? Tak pak je tento tip pro Vás jako ulitý. Odstřihněte hlavu kartáčku od rukojeti. Pak si nahřejte háčky na háčkování nad ohněm a vtlačte je do středu rukojeti kartáčku. Takto se Vám háčky budou držet mnohem jednoduššeji a neunavíte si ruce tak rychle jako při držení samotného háčku.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Kartáček můžete také použít jako hřeben na obočí a řasy. Nebo jako štětec na barvení vlasů. Občas je dokonce šikovnější než štětce dostupné v obchodech. Díky hustotě a ohebnosti štětin zaručeně nevynecháte při barvení ani jeden pramínek.

S kartáčkem na zuby je například také velmi jednoduché oloupat brambory.

Pokud byste chtěli kartáček použít k čištění křehčích věcí, například sluchátka na telefonu apod., je lepší štětinky nejdříve zjemnit a změkčit. Stačí když kartáček na chvíli namočíte do horké vody a můžete se pustit do čištění.

Pokud se chystáte kartáček použít pro kosmetické účely, nezapomeňte ho nejprve dezinfikovat. Použijte antibakteriální sprej nebo přípravky, které obsahují např. chlorhexidin (má antiseptické účinky).

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]I taková malá věc jako kartáček dokáže udělat mnoho věcí. Můžete ho samozřejmě využít na mnoho dalších činností. Čištění bot, úzkých prostor v chladničce a mnoho jiného.