Video: Exploze v centru Istanbulu si vyžádala nejméně čtyři mrtvé a 38 zraněných

Exploze na rušné ulici pro pěší v centru Istanbulu si dnes vyžádala čtyři mrtvé a 38 zraněných, píše agentura AP s odkazem na turecké úřady. Příčina výbuchu na obchody a restauracemi lemované třídě Istiklal zatím není jasná. Vyšetřováním exploze bylo pověřeno pět prokurátorů, uvedla státní tisková agentura Anadolu.

K výbuchu došlo kolem 16:20 místního času (14:20 SEČ). Na místo byli vzápětí vysláni záchranáři, hasiči a policie. Istanbulský guvernér Ali Yerlikayana na twitteru informoval, že podle prvních informací čtyři lidé přišli o život a dalších 38 jich bylo zraněno. Ti jsou nyní v péči lékařů.

Videa zveřejněná na sociálních sítích zachytila hlasitý výbuch a šlehající plameny. Na řadě dalších záběrů z následků exploze jsou vidět i oběti ležící na ulici plné střepů z vysypaných výloh. Rušnou třídou v době exploze procházelo mnoho lidí, kteří se vzápětí dali na útěk. Třída byla uzavřena a obchody zavřeny.

Turecký úřad pro dohled nad sdělovacími prostředky vydal dočasný zákaz informování o výbuchu. Turecká média tak nemohou ukazovat videa zachycující okamžik výbuchu nebo jeho následky. Turecká nejvyšší rada pro rozhlasové a televizní vysílání podobné zákazy po útocích a nehodách zavedla i v minulosti.

Turecko bylo v letech 2015 až 2017 zasaženo řadou smrtících bombových útoků, které spáchala teroristická skupina Islámský stát a zakázané kurdské skupiny.

https://www.youtube.com/shorts/gXZ-sq0Gfbc

Zdroj: ČTK