VIDEO: Malá tanečnice dělá, co se jí líbí, navzdory amputaci její nohy

Lidský potenciál je obrovský a mnohdy se ani nestačíme divit, co všechno člověk dokáže udělat. Představte si, že milujete nějaký sport nebo činnost, která vám dává smysl. Žijete pro to každý den a téměř veškerý volný čas věnujete přípravám a tvrdé práci. Osud je k vím nemilostivý a přijdete o část svého těla. To vám znemožní tuto činnost provádět dál a zlomí vás to. Vy se ale nedáte a navzdory ztrátě bojujete dál. Danou činnost totiž opravdu milujete a nechcete se toho jen tak lehce vzdát. Pokud toto dokáže dospělý člověk udělat, je to skvělé. Když to dokáže malé dítě, pak je to něco opravdu úžasného. Toto je příběh malé tanečnice, která přišla o nohu.

Inspirace pro všechny

Příběh silné a velmi talentované dívky obletěl celý svět. Dívka se stala silnou inspirací pro všechny, kteří něco podobného zažili také. Je to ukázka silného ducha, víry a toho, že člověk dokáže opravdu cokoliv, miluje-li to a je přesvědčen o úspěchu. A právě tato malá holčička z USA miluje ze všeho nejvíce na světě tanec. Miluje ho tak, že k tomu nepotřebuje ani dvě nohy, a i tak ho dělá mimořádné skvěle.

Tanec si zamilovala

Když ji vzala jako malou maminka do tanečního studia, malá Teresa se ihned do tance zamilovala. Našla si zde spoustu nových přátel a začala naplno cvičit tanec. Snila o koncertech a představeních, na kterých by mohla předvádět, co umí. Osud byl ovšem k této dívce nemilostivý a ve věku 6 let se dívce přihodilo neštěstí. Onemocněla a rodiče měli za to, že se jedná o klasickou chřipku. Ukázalo se ovšem, že se jedná o zákeřnou streptokokovou infekci.

Čtěte také: Skvělá rada od slavné Coco Chanel pro ženy ve věku 40+: Díky tomuto manuálu budete elegantní a okouzlíte každého!

Silná a odhodlaná

Ta se dostala do krevního oběhu dívky a způsobila infekci po celé levé straně těla dívky, od kotníku po hrudník. Zdravotní stav dívky byl velmi vážný. Lékaři ji museli amputovat celou levou nohu, což bylo pro dívku šílené, neboť nemohl nadále tancovat. Naučila se ovšem s jednou nohou žít a chtěl znovu tancovat. Návrat ovšem nebyl snadný, nicméně odvaha a vůle této malé holčičky všechno překonala. Díky umělé noze, odvaze, laskavosti, síle a odhodlání tak může nadále provádět to, co miluje. Možná o ní v budoucnu uslyšíme.