Video: Umírající štěně oživí dva šimpanzi. Aneb neobvyklá přátelství zvířat budí velkou pozornost

Pro některé lidi je záchrana ohrožených druhů zvířat celoživotní poslání. Patří mezi ně také Jenny a Jim Desmondovi, kteří toho o ochraně zvířat vědí opravdu mnoho. Aktuálně vedou záchranu šimpanzů v Libérii na západě Afriky. Tito lidé se dostávají denně k neuvěřitelným příběhům, přičemž některé doslova obletí svět. Stejně tak tomu bylo v případě záchrany umírajícího štěněte.

Nalezenec bez života

Jednoho dne Jenny projížděla ulicemi liberijské vesnice, kde spatřila na zemi malé chlupaté klubíčko. Ukázalo se, že se jedná o štěňátko. Spolu se svým manželem mu poskytli pomoc, kterou nutně potřebovalo. Štěňátko, které dostalo jméno Snafu, bylo přivezeno do jejich zvířecí záchranné stanice ve velmi špatném stavu. Kromě toho, že bylo vyhladovělé, tak mělo řadu infekcí a červů. Manželé jej proto bedlivě pozorovali, přičemž si nebyli jisti, zda to zvíře vlastně zvládne.

Šimpanzi jej přijali mezi sebe

Snafu na tom však byl den za dnem lépe, a tak se manželé rozhodli, že jej představí dalším zvířecím obyvatelům jejich záchranné stanice. Tehdy ještě netušili, jak se vše bude vyvíjet. Šimpanzi byli ze štěňátka u vytržení, přijali jej jako za vlastní a starali se o něj jako praví zvířecí kamarádi. S malým štěňátkem se dokonce mazlili, brali jej do náručí a zkrátka se stalo jejich miláčkem.

Čtěte také: Nejjednodušší bramborový koláč z pánve

Snafu samozřejmě rostl jako z vody, a tak šimpanzi si s ním později už nemohli hrát doslova jako s hračkou. Přesto na něj stále dohlíželi a měli jej pod svou ochranou. Malý pejsek jim však již byl mnohem zdatnějším parťákem do vzájemných her.

Nový domov pro Snafu

Jakmile se pejsek plně zotavil, Jenny pro něj našla v Coloradu nový domov. Nyní žije v milující rodině, kde se o něj starají dvě sestry, jejich matka a otec. Snafu je tady rád a zároveň udělá radost celé rodině. Životní cesta tohoto kdysi malého štěňátka je opravdu neuvěřitelná!