Vidličky napíchané v zemi? Tato blbost hodná výsměchu se následně ukázala jako naprosto geniální věc -
Menu

Vidličky napíchané v zemi? Tato blbost hodná výsměchu se následně ukázala jako naprosto geniální věc

Některé nápady spojené se zahradou jsou běžné, jiné jsou netradiční a potom tu jsou takové, které se mnohdy stávají spíše terčem posměchu. A to je i tento případ, jelikož jak už jste mohli vidět na obrázku, tento nápad je spojený s tím, že jsou do země zapíchány plastové vidličky, a to hrotem nahoru. Pokud se máme podívat na to, proč jsou takto v zemi, dost vás to překvapí. Na první pohled je to k smíchu, ale když zjistíte u onu praktičnost, jasně přehodnotíte svůj názor. Vidličky ale nejsou to jediné, co vás v tomto článku čeká, pokud jde o zajímavé návody, které vám usnadní péči o zahradu.

Vidličky do země

První, čím musíme začít, jsou právě napíchané vidličky do země. K čemu jsou dobré? Je to jednoduché. Eliminují to, aby se po vašem záhoně procházek kdokoliv cizí. Máme na mysli třeba psy, nebo kočky. Těm nevadí, že v záhoně něco roste. Když ale uvidí vidličky, zjistí že bez zranění se nemají kudy pohybovat. A v tuto chvíli je jasné, že si najdou jinou cestu. A úroda bude ochráněna.

Rozpůlený kanystr

Pokud má bílou barvu, stane se skvělým pomocníkem, jak můžete vytvořit ochranu drobným rostlinám. Takovým, které by mohl zabít prudký déšť, nadměrné množství vody, nebo neopatrný pohyb zvířat. Stačí jenom odříznout z kanystru dno a následně jím zakrýt rostlinu. Navíc vytvoříte příjemné teplé podmínky pro lepší růst. A v případě potřeby větrání odšroubujte víčko.

PET lahev v zemi

Proč ji zakopávat těsně vedle rostliny? Jelikož si díky ní můžete vytvořit unikátní samo zavlažovací systém. Stačí do PET lahve udělat několik malých dírek v její dolní čísti. Potom už ji zakopejte hned vedle konkrétní rostliny. A to tak, že nad zem bude koukat jenom její hrdlo. Při zalévání stačí danou lahev jenom naplnit vodou. Ta bude následně prosakovat do země a tak bude rostlinu dlouhodobě a kontinuálně zavlažovat.

Skořápky v mixéru

Víte, že skořápky z běžných vajec jsou velmi dobrým hnojivem? Důležité však je vytvořit onu požadovanou konzistenci, kdy z nich bude doslova prášek, který budete sypat na záhony. Pokud nechcete komplikovaně používat hmoždíř, je tu ještě jedna zajímavá možnost. A to taková, že je dáte do mixéru a zapnete. Za pár desítek vteřin budete mít přesně to, co potřebujete.

Sud s výpustí

Máte pod okapem klasický sud? Pokud ano, je vhodné využít jeho výpusť tak, že na něho přiděláte kohout a na něho zahradní hadici. Máte tak nejenom zdroj vody na zalévání, ale díky využití fyziky a také díky využití samospádu máte jistotu, že můžete zalévat svou zahradu i tam, kde není elektřina, která by poháněla čerpadlo. A zároveň není ani nutné nosit konve s vodou.

Líbil se vám článek?

Tisk
DŮM A ZAHRADA

Na první pohled obyčejný kontejner v sobě ukrývá neuvěřitelné bohatství.…

Některé věci nebo objekty mohou na první pohled působit velmi stroze a jednoduše. Když se pak ale odhalí jejich skutečný…
DŮM A ZAHRADA

Tato dívka udělala šílenou věc, která vás srazí na kolena.…

Hledáte inspiraci, jak změnit své současné obydlí, ale nenacházíte žádný nápad? Všechny dostupné nápady jsou už ohrané a chtěli byste…
DŮM A ZAHRADA

Sousedé přemýšleli, proč vykopl velkou díru v zahradě. Po několika…

Jednoho dne přijel na jeho zahradu bagr, který začal kopat díru. Sousedé si mysleli, že si zde buduje jezírko nebo…
DŮM A ZAHRADA

Vzal dřevěné desky a pustil se do práce. Během 1…

Mít na zahradě bazén je praktické. Můžete se osvěžit kdykoliv jenom chcete, stejně jako v něm můžete relaxovat, nebo u něho…
DŮM A ZAHRADA

Zemřel ji manžel a se svými dcerami se ocitla ve…

Bytová krize je něco, co vrcholí již několik let. A to nejenom u nás, ale i na řadě dalších míst…
DŮM A ZAHRADA

Ocitl se téměř na ulici, měl pouze pár korun, tak…

Každý má o bydlení jiné představy. Někomu stačí pokoj, jiný potřebuje byt, další zase velký dům. A potom tu jsou…