David Hampl
26 září, 2020

Být matkou je těžká práce, obzvlášť pokud nemáte po svém boku nikoho, kdo by pomohl s dětmi nebo zajištěním rodiny. Své o tom ví Lada Koroleva, teprve devatenáctiletá maminka dvou holčiček, která se dostala na titulní stránky poté, co byla sdílena fotka, na které cestuje během své práce, při rozvozu jídla. Na snímku Lada zápasila se svými dvěma malými dcerami v metru a na zádech měla připevněnou tašku s jídlem. Ukázalo se, že neměla jinou možnost. Sama uvedla, že její vztah s rodinou je složitý a manžel se o děti nedokáže postarat, takže je s sebou zkrátka musela vzít, aby nepřišla o práci a výdělek.

Životní příběh devatenáctileté maminky dvou malých holčiček

Všechno to začalo, když bylo Ladě 17 let a stala se matkou malé Angeliny v rodném Rostově na Donu. Tam byla známá jako „Zásilková matka", protože vykonávala podobnou práci jako na fotce: doručovala jídlo a u toho tlačila kočárek. Budoucnost jí přinesla velké změny:

· porodila druhou dceru

· definitivně opustila manžela

· přestěhovala se do Moskvy, kde pokračovala v doručování jídla

Mladé ženě se dostalo pomoci od mnoha lidí v podobě jídla i potřeb pro děti. Ladiny fotky se rozšířily a s nimi se objevily první pochybovači, kteří tvrdili, že dívka využívá svých dcer, aby měla z této situace finanční prospěch. Odpověděla, že ji kdokoli může přijet do Moskvy navštívit a ověřit si, jak žije.

Pomůže Ladě zveřejnění jejích fotografií k lepší budoucnosti?

Zveřejnění fotky Lady na Facebooku přitáhlo hodně pozornosti. Nyní má více než 94 000 reakcí, 2 700 komentářů a byla sdílena více než 77 000krát. Lidé byli ohromeni tím, jak silné dokážou matky být, pokud jde o zajištění svých dětí. Lada je toho naprosto dokonalým příkladem! Je opravdu dojemné vidět tak mladou dívku, která je tolik odhodlaná zajistit svým dcerám lepší život. Doufejme, že brzy najde jak stálou práci, tak klid, který hledá.

Sdílejte článek