David Hampl
4 června, 2019

Vrásky, problém, který trápí většinu populace v pokročilém věku. Ať chceme, či nechceme, vráskám se jednoduše nevyhne nikdo. Někoho zasáhnou dříve a někoho později. Někdo v boji proti nim utratí hromady peněz za krémy, injekce, operace a jiné podobné bolestivé metody. Jiný si z toho zase takové vrásky nedělá a v pohodě si žije dál. Ať už proti nim bojujeme nebo nebojujeme, vrásky nás dostihnou. A pokud je chceme co nejvíce eliminovat, není důvod sahat hluboko do kapsy. Existuje jednoduché řešení, které jistě mnohé z Vás překvapí. Rybí olej, resp. rybí tuk.

Vrásky jako zkušenost

Lidská tvář je místo, resp. tabule, na kterou se zapisuje vše, co prožijeme, či prožíváme. Je v ní umístěno nejvíce svalů z celého těla, a proto velmi snadno poznáme, zda je člověk radostný nebo smutný. Všechny naše zkušenosti spojené se vzpomínkami, ať už jsou pozitivní nebo negativní, zanechávají na naší tváři stopu jako připomínku na naši životní cestu. Děje se to, ať chceme či nechceme.

Vrásky na nás prozradí vše

Řeč je stále o vráskách, neboť je to jedno z nejdiskutovanějších témat krásy dnešní doby. Vrásky na každé člověka dokáží prozradit mnohé věci. Člověk se může snažit být tajemný, jak chce, ale vrásky dokáží odhalit všechno, dokonce i celou historii našeho života. Pozorný pozorovatel dokáže z vrásek poznat například:

  • jak často se usmíváme nebo mračíme
  • kolik času trávíme prací
  • jak často pláčeme

Neustálá touha vypadat mladě a krásně

Dříve byly vrásky považovány za znak stáří spojeného s moudrostí a zkušenostmi. Dnešní moderní doba se tomuto přesvědčení vzdaluje, každý chce vypadat mladý a krásný co nejdéle, a stáří je spíše handicap. Vrásky útočí na všechny stejně, na muže i na ženy. Skutečnost je taková, že muži si kvůli vráskám takové vrásky nedělají. Přítomnost těchto malých emočních otisků trápí spíše ženy, a pro mnohé je to hotová tragédie. Mnohé z žen to berou velmi osobně, a jsou schopné v boji proti vráskám nasadit všechny zbraně.

Ryby jako řešení

Řešení je ovšem velmi jednoduché, a navíc dostupné téměř pro všechny. Jde o výborný prostředek proti vráskám, díky kterému se už nebudete muset bát vyjít na ulici. Díky několika jednoduchým a účinným maskám, bude Vaše tvář opět zářit krásou a bezstarostným mládím. Veškeré tajemství spočívá v rybím oleji, který má podle všeho zázračné účinky.

Ať se Vám to líbí nebo ne, rybí olej je nejlepší a nejúčinnější přírodní prostředek v boji proti vráskám. Díky obsahu velkého množství vitamínů, působí pozitivně na naší na naši pokožku. Jedná se o vitamíny A a E, které pomáhají urychlovat proces regenerace pokožky, a zároveň jí dodávají elasticitu a hladkost. V případě, že se boj s vráskami týká i Vás, pozorně čtěte. Následujícími recepty na účinné masky budete jistě příjemně překvapeni.

Rybí tuk, smetana, citron

Bojujete-li s jemnými vráskami a pigmentovými skvrnami, je pro Vás ideálním řešením následující recept. Potřebujete k němu pouze jednu lžičku:

  • rybího oleje
  • smetany (může být i zakysaná)
  • citrónové šťávy

Vše vložte do misky a důkladně promíchejte. Jakmile budete mít směs hotovou, naneste ji na pokožku tváře a počkejte 20-30 minut. Po uplynuté době je vhodné masku opatrně odstranit pomocí kosmetické stěrky, kterou seženete v každé drogerii. Je pravděpodobné, že i potom Vám na pokožce zůstanou jemné zbytky masky. Ty odstraňte předem připraveným odvarem z heřmánku.

Rybí tuk a med

Trápí-li Vás hluboké vrásky, je vhodným řešením následující maska. Potřebujete k ní opět základní ingredienci, rybí olej, a tekutý med. Postup je jednoduchý. Do misky přidejte jednu lžičku tekutého medu a jednu lžičku rybího oleje a vše důkladně promíchejte, dokud nevznikne směs. Výslednou směs naneste rovnoměrně na pokožku tváře a nechte působit 20-30 minut. Po uplynuté době, odstraňte masku opatrně papírovým ručníkem a zbytky masky opláchněte teplou vodou. Budete-li tuto masku aplikovat aspoň dvakrát do týdne, brzy se budete sami sobě v zrcadle divit. Výsledky budou překvapivé.

Čistá síla rybího tuku

Máte-li problémy s vráskami kolem Vašich krásných očí, nabízí se také řešení. Velmi doporučovaným řešením je čistý rybí olej, který dokonce doporučují i dermatologové. Jde o nejúčinnější lék na vrásky v této oblasti tváře, který je vhodné aplikovat před spaním. Naneste velmi opatrně olej na čistou pokožku a nechte působit zhruba 20 minut. Poté opláchněte čistou vodou.

Pozitivní vliv na celý organismus

Co se týče nějakých vedlejších účinků, nemusíte se ničeho bát. Rybí olej je v tomto případě neškodný, pokud tedy netrpíte nějakou vzácnou individuální intolerancí na rybí tuk. Rybí olej má díky vysokému obsahu vitamínů, pozitivní účinky i na celkový organismus. Je proto vhodné, užívat ho i jako doplněk stravy. Je velmi pravděpodobné, že to rovněž zvýší efekt v boji proti vráskám.

Sdílejte článek