Víte, co znamená spodní barevný pruh na obalu zubní pasty? Má celkem velký význam. Jaký? -
Menu

Víte, co znamená spodní barevný pruh na obalu zubní pasty? Má celkem velký význam. Jaký?

Kupování zubní pasty je dnes pro mnoho lidí něco zcela samozřejmého. Řada kupujících má svou oblíbenou značku, po které sáhne a tu následně používá. I proto lidé ani příliš nečtou informace na pastě, natož aby si všímali toho, co je uvedeno na obalu. Zde se totiž nachází také jedna zajímavá věc. je to barevný proužek, který jste dost možná sami zaregistrovali. Nikdo mu nepřikládá pozornost, jelikož si myslí, že je to označení související třeba s materiálem, nebo se jedná o zkoušku tiskových barev. Fakt je ale ten, že tento proužek význam má. A to poměrně velký.

Proč se na proužek zaměřit?

Je dobrým pomocníkem při výběru zubní pasty. Pokud vás příliš nezajímá značka, pokud vás nezajímá barva pasty, ani různá marketingová lákadla spojená s tím, cop zubní pasta umí, je na místě podívat se na složení. A zde může být problém. To proto, že je obvykle psané velmi malými písmeny a jeho přečtení je značně komplikované. Druhým problémem je to, že obvykle obsahuje mnoho různých látek, které člověk vidí poprvé a neví, do jaké kategorie si je zařadit. A tak člověk neví, odkud pocházejí a zda jdou dobré nebo špatné. A toto dilema mohou pomoci vyřešit právě barevné pruhy na zubní pastě.

Co proužky říkají?

Běžte do koupelny, vezmete zubní pastu a najděte daný proužek. Kde by se měl nacházet? Jedná se o spodní část tuby, konkrétně potom místo samotného sváru. U některých past může být výraznější a větší, u některých bude menší. Důležité je však to, že na dané pastě je. Díky tomu nemusíte při výběru a při nákupu číst její složení. Stačí se podívat na tubu a na to, jaký je na ní proužek. Právě ten označuje, z čeho se pasta primárně skládá. Barva označuje to, zda byly k výrobě pasty využity látky čistě přírodní, nebo v pastě najdete také chemii. Podle toho se sami rozhodnete, co bude pro vaše tělo lepší. A jaké jsou na pastách jednotlivé barvy a co znamenají?

Zelená

Právě zelená barva je označovaná jako ta, která charakterizuje přírodu. Pokud je něco takzvaně zelené, tak to má k přírodě velmi blízko. A to je případ i barevného pruhu na samotné zubní pastě. Pokud zvolíte tu, která má zelený proužek, můžete si být jisti tím, že v dané pastě není nic špatného. Můžete si být jisti tím, že všechny složky nejsou pro lidské tělo škodlivé a jsou pro něho zcela přirozené.

Modrá

I tady můžeme říci, že je složení takové zubní pasty stále celkem dobré. Pokud na té své objevíte právě modrý pruh, tak to pro vás znamená, že převládají látky, které jsou přirozené a pro lidské tělo zcela bezproblémové. Modrá ale znamená i to, že zde nemají stoprocentní zastoupení. Do pasty s touto barvou se přidává i několik různých léčivých látek. To jsou ale ve výrazné menšině a nejsou nebezpečné. Naopak mohou pomoci, pokud máte problémy se zuby a nechcete jenom čistit, ale chcete i léčit.

Červené

I toto složení vychází z látek, které jsou spíše přírodního charakteru a tak jsou pro lidské tělo zcela neškodné. Nutno ale dodat, že v pastách s červenou barvou musíte počítat i s tím, že zde najdete také látky, které jsou chemické. Oproti modrému proužku se nejedná o léky, ale dost často se jedná o takové látky, které následně výrazně ovlivňují vzhled a konzistenci samotné pasty. Dále ovlivňují třeba i její aroma, nebo i její pěnivost.

Černá

Co symbolizuje tato barva? Stav, který je spojený s tím, že v pastě nic přírodního nenajdete. Pokud se právě na vaší zubní pastě nachází černý proužek, můžete si být jisti tím, že byla vyrobena primárně z chemických látek. Samozřejmě za dodržení potřebných norem, které by měly vyloučit nebezpečnost. Na druhu stranu ale stále platí, že čím méně chemie člověk přijímá, tím pro něho lépe.

Líbil se vám článek?

Tisk
DOMÁCNOST

Budete překvapeni, jak snadno se dá zbavit nepříjemného hmyzu v…

Někteří to asi znáte, snažíte se udržovat svůj byt či dům co nejčistší. Vše pečlivě myjete, utíráte prach, zametáte, vytíráte,…
DOMÁCNOST

Vyzkoušejte revoluční domácí směs na čištění trouby a odstranění mastnoty.…

Čištění trouby a jiných spotřebičů bývá zlý sen – je velice obtíže a vůbec se nám do něho nikdy nechce.…
DOMÁCNOST

Tchýně mi poradila recept na domácí čistící přípravek, do dneška…

Tento jedinečný recept vám doma pomůže a už díky němu nikdy víc nebudete chtít kupovat drahé a neúčinné prostředky. Pokud…
DOMÁCNOST

Ucpaný odpad? Žádný problém, vyzkoušejte tento jednoduchý trik doporučovaný instalatéry

Je velice nepříjemné, když se vám ucpe odpad. Zvláště pokud se tak stane například o víkendu či o svátcích, kdy…
DOMÁCNOST

Budete překvapeni, jak může být malý byt velký

Krásné, nové a pohodlné bydlení je snem každého z nás. Bohužel ne každý si může dovolit koupit si nový byt, a…
DOMÁCNOST

Používáte mikrovlnku? Odborníci varují před tím, že jídlo v ní…

Vypadá jako skutečný zázrak. Od doby, kdy se poprvé objevila na ni ohromné množství lidí nedá dopustit. O čem je…