David Hampl
29 června, 2019

Každý člověk na světě je svým způsobem unikát, nicméně v některých aspektech charakteru a povahy jsme si podobní. Tělo nám v mnoha případech dává jasné signály, které nám o našem pravém já dokáží prozradit mnohem více, než chování mezi okruhem svých známých. Měřítkem charakteru je například také způsob, jakým zatínáme pěst. Uhádnete, co se pod vaším stylem skrývá za vlastnosti? Určitě pokračujte ve čtení tohoto článku, kde se sami o sobě dozvíte skutečně zásadní informace. Tohle vám nesmí uniknout!

Typ 1 se týká většiny světové populace

První typ zatínání pěsti spočívá v klidném umístění palce na ostatních čtyřech prstech ruky. Lidé, kteří pěst zatínají takto, jsou v podstatě mírumilovnými osobnostmi s jedním duchem, emocemi na vrcholu a vysokou úrovní empatie, která je v rámci běžného života skutečně důležitá. Tito lidé se hodně starají o pocity druhých, snaží se jim vždycky porozumět a poradit v bezvýchodných situacích.

Tento člověk rád prochází životem připravený na všechno, nenávidí chaos a všechno dobré i špatné si předem naplánuje. Sobectví je těmto lidem naprosto cizí a vždycky při svém konání myslí na to, jaké dopady bude mít na druhé. Jsou kreativní a pečliví, neradi čekají na výsledky své práce zbytečně dlouhou dobu. Jsou kombinací extrovertů a introvertů.

Typ 2 je sebevědomí a extrovertní

V tomto případě se palec pevně pokládá přes všechny čtyři prsty. Lidé s tímto stylem zatínání pěsti jsou většinou extrovertní a vynikají talentem se zdravým sebevědomým. Mají naprosto okouzlující osobnost, snadno jim protějšky zcela propadnou. Když něco chtějí, nevzdávají se a jdou si tvrdě za svým, dokud nedosáhnou svého. Jsou ambiciózní a motivovaní na výkon, na druhou stranu moc nedůvěřují ostatním lidem. Za svým cílem dokáží jít i přes mrtvoly, empatie jim příliš neříká. Nejsou zlí, jen se více soustředí na sebe a své vlastní výsledky.

Typ 3 je typickým introvertem

Člověk, který pěst zatíná takovým stylem, že palec schová pod všechny ostatní prsty, se nerad svěřuje se svými niterními pocity a většinu myšlenek si nechává pro sebe. V životě udržuje stálý kontakt pouze s hrstkou lidí, kterým naprosto důvěřuje a může se s nimi bavit o všem, co jej tíží. Pokud zklamete jeho důvěru, zpátky už ji nejspíš nezískáte. Přátelé, kteří pro něj hodně znamenají, jsou vždycky na prvním místě! Kontakt s vícero lidmi je pro něj obtížný, bojí se, že s tím přicházejí zbytečné potíže.

Má rád věcné debaty, řeči o zbytečnostech jej neuspokojují a začne se rychle nudit. Bedlivě si střeží osobní prostor a nesnáší, když jej někdo bez dovolení naruší. To samé platí v podstatě o celém jeho životě, nepustí do něj jen tak někoho. Důvěru si totiž musíte nejprve zasloužit!

Tak co, do které skupiny se nakonec řadíte vy? Podělte se o tento článek i se svými přáteli, aby se o sobě dozvěděli něco zajímavého!

Sdílejte článek