Víte, jaký jste? Malý obrázkový test vám napoví

Dnes není výjimkou, že větší společnost při výběru zaměstnanců zapojuje do pracovního pohovoru také psychologické testy, které prokážou vaši povahu a schopnosti. Testování schopností bylo zpočátku výsadou hlavně armády, která podle výsledků testů vybírala nové vojáky. Testy pomohly rozpoznat, jak daný voják porozuměl zadanému úkolu a jak bude daný úkol plnit. Při těchto zkouškách jde především o kvalitu zrakového vnímání, prostorovou orientaci, rychlost a motorickou dovednost. Vedení společnosti tyto testy využívá zejména na manažerských pozicích. Vyzkoušejte si, jak jste na tom vy.

Test vaší osobnosti

Znáte se dobře? Víte, jestli jste perfekcionista nebo naopak jste člověk stále nad věcí, kterého detaily nezajímají? Tento test je opravdu jednoduchý a nezabere vám více než 1 minutu času. Zadívejte se na daný obrázek a řekněte, kolik vidíte na obrázku koní.

Vyhodnocení testu

Kolik koní jste na obrázku viděli? Výsledky testu vám napoví, jaká jste osobnost.

Čtěte také: Mysleli jste si, že muži drobné detaily přehlíží? Zde je 7 věcí u žen, kterým muži věnují pozornost!

1 kůň

Pokud vidíte pouze jediného koně, jste člověk, který bere svět s nadhledem. Detailní postupy ani informace vás nezajímají, nezatěžujete se s nimi. Dokážete se rychle rozhodovat a věříte, že každý malý díl má v celku své místo. Výborně se hodíte pro práci v týmu a můžete se stát i jeho vůdčí osobností. Jdete si tvrdě za svým a vytyčeného cíle dosáhnete stůj co stůj. Pevně si stojíte za svými zásadami a argumentačně máte vždy navrch. Je vám jedno, co si o vás myslí okolí.

5–10 koní

Berete vše velmi vážně. Jste perfekcionista, který se dokáže velmi dobře soustředit na své úkoly. Vaše rozhodnutí jsou promyšlená. Dosáhnete všeho, co jste si předsevzali, je vám jedno, kdy to bude, ale dojdete vždy do cíle. Své činnosti si dobře plánujete a svůj plán jen velmi neochotně měníte. Nemáte problém s opakovanou činností, pokud víte, že tato činnost má smysl. Vaše jistota je opěrný bod, tak vás jen máloco překvapí.

11 a více koní

Vaší prioritou je dobrá pozorovací schopnost. Vidíte detaily, které leckdo mine. Zadaný úkol vždy dobře zanalyzujete, zjistíte možné zádrhele. Pro svoji práci potřebujete informace a pokyny. Nestačí vám pouhé ano, očekáváte podrobnější stanovisko, když nedostanete potřebné informace, tak si zjistíte detaily. Práci odevzdáváte až v momentě, kdy se vám zdá v pořádku, termíny ale plníte hravě. Neustálá potřeba po dokonalosti může být pro vás ale také brzdou a zdrojem nejistoty.