Víte, k čemu slouží „kapsička“ v dámských kalhotkách? Budete překvapeni nad její praktičností -
Menu

Víte, k čemu slouží „kapsička“ v dámských kalhotkách? Budete překvapeni nad její praktičností

Existuje mnoho věcí, které nedávají smysl nebo alespoň se nám to tak může zdánlivě jevit, dokud jsme je dobře nepoznali. Člověk se stále učí a nejlepšími znalostmi jsou takové, které nám prozradí nějaké zajímavosti a zároveň jsou skvělými zlepšováky v našem životě. Ideálním příkladem může být pro mnohé záhadná kapsička, která se nachází ve většině dámských kalhotek. Není tam totiž náhodou. Víte, k čemu slouží?

Celková konstrukce kalhotek

Dámské a pánské prádlo se značně liší. Rozdíl můžeme najít nejen ve tvaru a mnohdy i barvě nebo motivu, ale i v dalších věcech. Základním a na první pohled jasným kritériem je materiál – řekněte, zda jste viděli u svého přítele nebo manžela krajkové prádlo, které nosíte vy. Samozřejmě – muži jej mají zaměřené spíše na praktičnost a popřípadě designově zdobené potisky. Naopak pro dámy je hlavní ozdobou tvar a celkový dojem, nikoliv obrázky. Dalšího rozdílu si můžeme všimnout po důkladném prozkoumání. Zatímco pánské spodní prádlo je celé sešité, ženy mívají na kalhotkách v nejspodnější části malou volnou kapsičku, aniž by většina z nich věděla, k čemu vlastně souží.

Ne, opravdu to není kapsička na schovávání věcí

Ať už jako děti nebo jako dospělí, jistě jsme se zaobírali nějakými detaily v našem životě a otvor ve spodním prádle byl jedním z nich. Pokud jsme se v mládí někoho zeptali na radu, obvykle rodiče přiznali, že nevědí, popřípadě babičky měly universální radu jako „Nedávej tam prsty!“. Mnohé ženy v dospělosti pak jistě napadlo, že se do kapsičky může něco schovat. Samozřejmě věříme, že pro některé tuto výhodu kapsička má a že ji tímto způsobem také využívají. Na první pohled se může zdát, že je určená pro uschování tamponu nebo třeba kondomu, ale to rozhodně nebylo záměrem výrobců. Účel je mnohem prostší a přitom naprosto nezanedbatelný.

Kapsa, která ve skutečnosti kapsou není

Ač může tento kus látky kapsu připomínat a dá se do něj nějaká intimní drobnost uložit, rozhodně kapsou ve skutečnosti není. Jedná se o klín látky, který je úhledně všitý dovnitř. Jak si sami můžete všimnout, zvláště pokud nosíte různé umělé krajky a jinak zdobené sporní prádlo, tento klín je vždy z jiného materiálu, konkrétně z bavlny. Je potřebný pro udržování osobní hygieny, k čemuž nejsou vhodné mnohé moderní textilie jako polyester, satén nebo napodobeniny hedvábí. Bavlna nás chrání před podrážděním třením a před pocením, protože sliznice vyžaduje jemnou péči a na umělých materiálech se obvykle lépe daří škodlivým bakteriím.

Proč má tvar kapsy a proč v některých kalhotkách není?

Tvar kapsy je tedy opravdu jen náhodným úkazem na důležitém klínku, který při všívání není nutné připevnit z obou stran a tak jeden šev zůstává volný. To pomáhá také větší vzdušnosti. Našli jste ho ve svém spodním prádle také? Pokud ne, jedná se o kousek, který dle výrobce není rozhodně určený pro celodenní nošení. Mali byste tudíž vyměnit pro běžné užití skrytou krásu za pohodlí a zdraví.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZAJÍMAVOSTI

Víte, co nejvíce ovlivňuje vaše chování, váš charakter a také…

Mnoho lidí si myslí, že jeho chování a jednání ovlivní třeba výchova, to kde žije, nebo to s jakými lidmi se…
ZAJÍMAVOSTI

Narození děťátka je vždy úchvatnou chvílí. A co teprve ve…

Když vznikne nový život, je to vždy něco úžasného. A co teprve když se konečně objeví na světě. Jedná se…
ZAJÍMAVOSTI

Tento muž se rozhodl natočit krásu oceánu ze svého dronu.…

Drony jsou aktuálně velmi populární, jelikož díky jim je možné zaznamenat mnoho věcí z ptačí perspektivy. Na mnoho věcí mohou přinést…
ZAJÍMAVOSTI

Tato mořská bioložka chtěla prozkoumat velryby přímo pod mořskou hladinou.…

Tajemný svět pod mořskou hladinou má svá vlastní specifika a nebezpečí – své o tom ví i mořská bioložka Hauser,…
ZAJÍMAVOSTI

Když se toto kotě dostalo do útulku, začalo se chovat…

Bylo to velmi zvláštní kotě. Když ho pracovníci útulku našli, tak se nacházelo na ulici a jeho matka byla v nedohlednu.…
ZAJÍMAVOSTI

Víte, jací doopravdy jste? Odhalí vám to velmi jednoduchý test.…

Každý člověk na světě je svým způsobem unikát, nicméně v některých aspektech charakteru a povahy jsme si podobní. Tělo nám v mnoha…