Víte, k čemu slouží „kapsička“ v dámských kalhotkách? Budete překvapeni nad její praktičností -
Menu

Víte, k čemu slouží „kapsička“ v dámských kalhotkách? Budete překvapeni nad její praktičností

Existuje mnoho věcí, které nedávají smysl nebo alespoň se nám to tak může zdánlivě jevit, dokud jsme je dobře nepoznali. Člověk se stále učí a nejlepšími znalostmi jsou takové, které nám prozradí nějaké zajímavosti a zároveň jsou skvělými zlepšováky v našem životě. Ideálním příkladem může být pro mnohé záhadná kapsička, která se nachází ve většině dámských kalhotek. Není tam totiž náhodou. Víte, k čemu slouží?

Celková konstrukce kalhotek

Dámské a pánské prádlo se značně liší. Rozdíl můžeme najít nejen ve tvaru a mnohdy i barvě nebo motivu, ale i v dalších věcech. Základním a na první pohled jasným kritériem je materiál – řekněte, zda jste viděli u svého přítele nebo manžela krajkové prádlo, které nosíte vy. Samozřejmě – muži jej mají zaměřené spíše na praktičnost a popřípadě designově zdobené potisky. Naopak pro dámy je hlavní ozdobou tvar a celkový dojem, nikoliv obrázky. Dalšího rozdílu si můžeme všimnout po důkladném prozkoumání. Zatímco pánské spodní prádlo je celé sešité, ženy mívají na kalhotkách v nejspodnější části malou volnou kapsičku, aniž by většina z nich věděla, k čemu vlastně souží.

Ne, opravdu to není kapsička na schovávání věcí

Ať už jako děti nebo jako dospělí, jistě jsme se zaobírali nějakými detaily v našem životě a otvor ve spodním prádle byl jedním z nich. Pokud jsme se v mládí někoho zeptali na radu, obvykle rodiče přiznali, že nevědí, popřípadě babičky měly universální radu jako „Nedávej tam prsty!“. Mnohé ženy v dospělosti pak jistě napadlo, že se do kapsičky může něco schovat. Samozřejmě věříme, že pro některé tuto výhodu kapsička má a že ji tímto způsobem také využívají. Na první pohled se může zdát, že je určená pro uschování tamponu nebo třeba kondomu, ale to rozhodně nebylo záměrem výrobců. Účel je mnohem prostší a přitom naprosto nezanedbatelný.

Kapsa, která ve skutečnosti kapsou není

Ač může tento kus látky kapsu připomínat a dá se do něj nějaká intimní drobnost uložit, rozhodně kapsou ve skutečnosti není. Jedná se o klín látky, který je úhledně všitý dovnitř. Jak si sami můžete všimnout, zvláště pokud nosíte různé umělé krajky a jinak zdobené sporní prádlo, tento klín je vždy z jiného materiálu, konkrétně z bavlny. Je potřebný pro udržování osobní hygieny, k čemuž nejsou vhodné mnohé moderní textilie jako polyester, satén nebo napodobeniny hedvábí. Bavlna nás chrání před podrážděním třením a před pocením, protože sliznice vyžaduje jemnou péči a na umělých materiálech se obvykle lépe daří škodlivým bakteriím.

Proč má tvar kapsy a proč v některých kalhotkách není?

Tvar kapsy je tedy opravdu jen náhodným úkazem na důležitém klínku, který při všívání není nutné připevnit z obou stran a tak jeden šev zůstává volný. To pomáhá také větší vzdušnosti. Našli jste ho ve svém spodním prádle také? Pokud ne, jedná se o kousek, který dle výrobce není rozhodně určený pro celodenní nošení. Mali byste tudíž vyměnit pro běžné užití skrytou krásu za pohodlí a zdraví.

Líbil se vám článek?

Tisk

Nainstalovali kameru, aby věděli, kdo každé ráno pouští koně – záběrům nebudete moci uvěřit. To nečekali ani oni samotní!

ZAJÍMAVOSTI
Občas nám přijde, že se v našem životě stane až neuvěřitelná věc a záhada, kterou neumíme nijak logicky vysvětlit. O to…

Pes – nejlepší přítel člověka. Budete překvapeni, jak blízko k sobě mohou mít pes a malé dítě. Takové pouto je až neuvěřitelné!

ZAJÍMAVOSTI
Dítě a pes jsou tématem, které se stalo inspirací nejen pro mnoho článků, ale i fotografických soutěží. Můžeme si tak…

Vypořádejte se s noční můrou všech rodičů – s dětskou hysterií! Tato matka objevila recept na každé dítě

ZAJÍMAVOSTI
Dětská hysterie je něco, co obtěžuje nejen samotné rodiče, ale také celé okolí. Vzpomeňte si sami, kolikrát jste byli svědkem…

Rádi si malujete nehty? A dopřejete si pokaždé jinou barvu, nebo vždy tu stejnou? Může to o Vás hodně prozradit!

ZAJÍMAVOSTI
Rádi byste se dozvěděli o Vás samotných něco více? Existuje několik metod, jako je pozorování typu zaťaté pěsti, velikosti nehtů,…

Psychologický TEST: Která ruka na obrázku je podle Vás ženská? Podívejte se, co o Vás vypoví Váš tip!

ZAJÍMAVOSTI
Psychologie je v jistém smyslu stále v začátcích. Vždy, když některou oblast prozkoumá, přijde nová, o které zase nic neví.…

Nestresujte se stresem! Kde se bere a jak ho využít ve Váš prospěch?

TIPY A TRIKY
Stres ma efekt na lidské tělo, který je objektivní a hmatatelný. Spouští obrannou reakci našeho soucitného nervového systému, tedy hormon…

V jaké části parku byste se cítili bezpečněji? Vaše odpověď odhalí, jaká osobnost jste!

ZAJÍMAVOSTI
  Chcete-li si s námi udělat tento test, musíte si představit situaci. "Chodíte po parku a najednou si uvědomíte, že…

Rodinka z Běloruska žije v domku o rozloze pouhých 16 m². Když se podíváte dovnitř, zjistíte, že na pohodlný život pro 3 osoby Vám někdy stačí i málo!

ZAJÍMAVOSTI
Následující rodinka z Běloruska a jejich malý domek Vám odpoví na všechny otázky a dokáže, že postavit domeček se dá…

Zjistili jsme, zda jsou veřejné záchody za nebezpečné pouze považovány, či zda opravdu jsou!

TIPY A TRIKY
Sedět nebo nesedět - to je otázka. Láska k Vašemu vlastnímu tělu znamená péči o Vaše zdraví a když Vás…

Zkoušeli jste se někdy zamyslet nad tím, jak by v realitě vypadaly pohádkové postavy od Disneyho? Zde jsou vyobrazeny jako skuteční lidé!

ZAJÍMAVOSTI
Jirla Vinse Jonatan Väätäinen je 28letý finský umělec, který vyrůstal s láskou k Disneyho filmům a jeho dílo se do…