Domů TIPY A TRIKY Víte, k čemu všemu můžete využít kávu? Ve skutečnosti tato surovina neslouží...

Víte, k čemu všemu můžete využít kávu? Ve skutečnosti tato surovina neslouží pouze k pití!

Miliony lidí po celém světě upřednostňují kávu na jakýkoli způsob. Existuje mnoho možností – espresso, s mlékem, nebo bez mléka, horké, ledové … Ale co je ještě působivější je, kolik využití tento populární nápoj má mimo oblast přímé konzumace!

Dnes jsme pro Vás sestavili seznam skvělých tipů a triků, jak efektivně využít kávu, kromě její konzumace, které s Vámi chceme sdílet. Je to velmi poučné!

1. Ruční deodorizér

Kdo dokáže odolat kouzlu čerstvé kávy? Chcete vkročit do kavárny pokaždé, když jdete kolem a vždy vdechujete úžasnou vůni čerstvě uvařené kávy?

Tak proč nepoužít kávu jako ruční deodorizér? Použijte kávu, abyste z rukou odstranili vůni česneku, nebo cibule – důkladně ji v rukou protřete a opláchněte vodou. Hotovo! Vaše ruce budou vonět jako káva!

2. Maska na obličej

Kromě své úžasné vůně a vynikající chuti má káva řadu výhod pro pokožku.

Kávová sedlina odstraňuje mrtvé kožní buňky a působí proti vráskám kvůli obsahu antioxidantů. Díky tomu je káva jeden z nejlepších produktů pro Vaši pokožku. Mletou kávu můžete použít přímo na obličeji, nebo ji vyzkoušet v různých maskách.

3. Osvěžovač ledničky

Stalo se Vám to alespoň jednou – otevřete ledničku a víte, že tam je něco špatně. Silné pachy z ryb, nebo kořeněných potravin jsou velmi tvrdohlavé.

Tak jak vyřešíte tento problém? Káva účinně bojuje s nepříjemnými pachy v ledničce stejně jako odstraňuje špatné zápachy z Vašich rukou.

Kam dál?

10 věcí, které odborníci nedoporučují dělat před tím, než jdete večer do postele!

11 pravidel přímo od párů, které si prošly těžkým obdobím. Měl by se jimi řídit každý, kdo chce žít šťastný a spokojený život ve vztahu!

Psychologové představují koncept Pravidla 3 Minut, kterým by se měl řídit každý rodič!

13 Nejužitečnější ořechů a semínek, které je lepší jíst každý den, abyste zůstali zdraví a fit!

11 zcela zásadních chyb v řeči našeho těla, které zpravidla děláme každý den v práci!

Další články