Víte, že díky věku se dá zjistit jaký byste měli mít krevní tlak?

Studie založená na pozorování více než 2000 seniorů, publikovaná v archivu online časopisu Internal Medicine zjistila, že vysoký krevní tlak je ve skutečnosti dobrý, pokud nejste starší člověk. Tehdy se pak jedná o opravdu závažný problém. Pokud je Váš krevní tlak normální,tak i přesto byste měli zvážit změny životního stylu, abyste zabránili rozvoji vysokého krevního tlaku.

Rizika vysokého krevního tlaku

Vysoký krevní tlak představuje skutečné zdravotní riziko. Důvodem je to, že způsobuje poškození srdečních tepen, ledvin a celého těla, což může vést k srdečnímu infarktu, selhání srdce a mnoho dalšího. Léčba na snížení krevního tlaku je často agresivní, ale také je to běh na dlouho trať.

Nicméně, nejnovější výzkum ukazuje, že to, co na jednoho zabírá, nefunguje pro všechny. To se už ale ví, že každý z nás je jedinečný a potřebujeme odlišné věci. To znamená, že léčba krevního tlaku u 50-letého člověka je jiná ve srovnání s léčbou, která je vhodná pro 80-letého člověka

Čtěte také: Ne vždy se nám vše v kuchyni povede tak, jak bychom chtěli. Proto jsme si pro vás připravili hned několik užitečných typů přímo od šéfkuchařů!

[hana-code-insert name=’google‘ /]

Diagnóza vysokého krevního tlaku

Podle „American Heart Association“, již od věku 20 let, pokud je váš krevní tlak nižší než 120/80 mm Hg, měli byste si dávat udělat screening krevního tlaku při pravidelné zdravotní prohlídce, nebo jednou za 2 roky.
Každý úder srdce zvyšuje krevní tlak a ten spadne, když se srdce uvolní mezi údery.

Běžná hodnota by ale měla být nižší než 120/80 mm Hg (méně než 120 systolický tlak a méně než 80 diastolický tlak) v dospělém věku, 20 let a více. Výsledky však ukazují, že až jeden ze tří dospělých lidí v USA má vysoký krevní tlak!

Avšak jedna jediná vysoká hodnota nemusí hned znamenat, že máte vysoký krevní tlak.
V případě, že jste jeden z těch, jehož hodnota krevního tlaku je vyšší než je běžná hodnota, lékař Vám smí provést několik měření v průběhu času předtím, než Vám diagnostikuje vysoký krevní tlak.

Nicméně, pokud Vaše hodnoty krevního tlaku zůstávají na úrovni 140/90 mm Hg a více (systolický tlak 140 a více nebo diastolický 90 a více) v průběhu času, pak je správný čas udělat nějaké změny ve Vašem životním stylu.

V případě, že dostanete hodnotu systolického tlaku 180 mm Hg a více nebo hodnotu diastolického tlaku 110 mm Hg a více v průběhu kontrolování, měli byste si ho dát odečíst znovu po několika minutách.

Pokud se druhé výsledky ukáží být stejné, nebo nad touto úrovní, měli byste vyhledat lékařskou péči.