Víte, že existují domy, které vyjdou na méně než 25 000 Kč? Jak vypadají? Jde o zcela unikátní stavby s montovaným rámem. Je možné bydlet levně -
Menu

Víte, že existují domy, které vyjdou na méně než 25 000 Kč? Jak vypadají? Jde o zcela unikátní stavby s montovaným rámem. Je možné bydlet levně

Kdo si chce splnit sen o vlastním bydlení, ten obvykle musí sáhnout do kapsy pro pořádný obnos peněz. Nebudeme nijak přehánět, když řekneme, že se mluví o částkách, které jsou v řádech několika milionů. A proti tomu stojí něco zcela unikátního. Jedinečné konstrukce domů, které vyjdou zhruba jenom na 1 000 dolarů. Tedy na částku okolo 25 tisíc. Budou budoucností následujících let, nebo se jedná o úplný přešlap.

Řešení, které pomohou vyřešit mnoho problémů

Stoupající ceny nemovitostí, přeplněná města, složitá stavební povolení. To vše jsou věci, které by mohl pomoci vyřešit právě dům této unikátní konstrukce. To proto, že vyjde na 1 tisíc dolarů, stejně jako proto, že ho lze postavit doslova kdekoliv. Navíc bude svým obyvatelům plně vyhovovat. Jasně to dokládá každý, kdo mobilní obydlí aktivně využívá a kdo na něho nedá dopustit. Důležité je, že jsou levné a praktické. Pokud nevěříte možnostem ani unikátům, není nic jednoduššího, než se na ně podívat blíže.

Podívejte se, co nabízí inovativní společnost Arched Cabins

Dnes se staví domy buď z klasických materiálů, nebo ze dřeva. A potom tu je ještě tento unikát. Společnost Arched Cabins, která přichází s unikátní konstrukcí, která využívá hned několik rámů, které dokážou vytvořit první hrubou stavbu, která se následně už pouze celkem jednoduše dokončí. Kdo nevěří, může se sám podívat, jak stavba vypadá, což jasně dokládá to, jak je jednoduchá.

Jak dům vypadá a co nabídne? Parametry jsou velmi dobré

Připomeňme, že se stále ještě bavíme o nemovitosti, u které je cena 1 000 dolarů. A co takový dům dokáže nabídnout? Dost možná více, než byste sami čekali. Pokud jde o jeho rozměry, tak základní varianta má plochu 8×8 metrů. To je celkově více, než celá řada dnes běžných bytů. Pokud jde o jejich rozdělení, není problémem využívat jednotlivé místnosti o velikosti zhruba 7 metrů čtverečných. A tím stále ještě nekončíme, jelikož takový dům má hned 2 patra a tak celkově nabídne užitnou plochu, která je velká 75 čtverečných metrů. To je velikost, která musí většině lidí jasně vyhovovat.

Kde se dám dům postavit? V podstatě kdekoliv

Když se podíváme na základy pro klasické zděné doby nebo dřevostavby, je nutná minimálně základní deska. To tady nic podobného třeba není. Stačí jenom rovina a základní konstrukce, která ji zajistí a nabídne možnost dostatečné izolace od země. Tento koncept stavby je navíc zajímavý v tom, že lze rázem získat velmi příjemnou terasu, kterou se dnes běžná nemovitost logicky pyšnit nemůže. A to stále mluvíme o stavbě, která je bez navýšení ceny.

Za jak dlouho je možné bydlet?

To neuvěříte. Samotná stavba může být hotová velmi rychle. Vliv samozřejmě má mnoho různých věcí, které se odvíjejí jak od místa, tak od zvoleného typu. Faktem ale je, že nejkratší možnou dobou jsou pouhé 3 dny a nejdelší možnou dobou je lhůta okolo 14 dní. Takže když to bude opravdu komplikované, tak to stále znamená, že se dá bydlet za pouhé 2 týdny od objednání.

Nemusí se jednat jenom o dům

A zajímavost na závěr? Původně byly stavby samozřejmě zamýšleny jako domy. Nutno ale říci, že jejich využití může být všestrannější. Například nemusí být problémem třeba jejich využití jako klasická stodola, nebo kůlna. Stejně tak do nich lze parkovat vozy, nebo zemědělské stroje. Ne vždy je nutnost jejich obývání povinná. I v tom je jejich určitá výjimečnost.

Líbil se vám článek?

Tisk
DŮM A ZAHRADA

Už nikdo ho nebudete kupovat naložený ve skleničce. Stačí jít…

Letní horka udeřila letos brzy, a tak není divu, že se v tomto horku snažíme jít svěžejší a čerstvější potraviny –…
DŮM A ZAHRADA

Chcete mít krásnou zahradu nebo okolí domu? Tyto doplňky a…

Pokud máte zahradu, určitě často přemýšlíte, jak ji co nejlépe využít, jak ji zkrášlovat a dodat ji na zajímavosti. I…
DŮM A ZAHRADA

Budete překvapeni co se stane, když rajčata zalijete vodou s…

Čerstvě utržené rajče z vlastní zahrádky je pochoutkou samo o sobě. Ne vždy ale chtějí růst tak, jak bychom si přáli.…
DŮM A ZAHRADA

Vypěstujte si nádherné pokojové rostliny, které vám bude každý závidět.…

Milujete květiny a rostliny všeho druhu? Pak se vsadíme, že i pokud bydlíte v bytě nebo domě bez zahrady, jsou vaše…
DŮM A ZAHRADA

Pohádková dovolená: chtěli byste strávit léto v těchto chatičkách jako…

Když se řekne pohádková dovolená, každý si představí něco trochu jiného. Protože každý z nás má trochu jiné preference. Na tom,…
DŮM A ZAHRADA

Pozor na to, jak se staráte o své orchideje! Mnoho…

Kdo by neměl rád orchideje? Vždyť jde o jedny z nejkrásnějších květin. Je až s podivem, jak dobře tahle květina z pralesů prospívá…