Víte, že můžete použít jedlou sodu při přípravě masa?

Jedlá soda je jednou ze základních surovin, kterou má doma asi každý z nás. Nejen, že ji můžete využít při pečení, ale také pro zdraví a domácnost. Vyčistíte s ní sporák, obklady, lednici, plísně i nepříjemné pachy. Podívejme se na pět nejlepších metod, jak v domácnosti využít tento bílý prášek. Budete se divit, jak efektivně funguje při čištění domácnosti.

Hnojivo pro rostliny

V 1 litru čisté vody rozpusťte 1 lžíci jedlé sody. Důkladně promíchejte a zalévejte touto směsí rostliny. Rostliny budou silnější, plné živin a efektivně se zbavíte patogenů. Jestli chcete mít doma zdravé a krásné pokojové rostliny, jednou za čas jim poskytněte toto levné hnojivo.

Lék na popáleniny

Popáleniny se vám budou hojit mnohem rychleji, když na ně použijete jeden domácí lék. Vložte do misky led, zalijte trochou studené vody a přidejte jednou sodu. Potom do směsi namočte bavlněnou látku (např. kapesník) a přiložte ji na ránu. Nebude to příjemné, ale rozhodně vám to pomůže.

Čtěte také: Není pepř jako pepř: na kvalitě záleží

Soda místo ústní vody

Nemáte-li po ruce ústní vodu, můžete klidně použít jedlou sodu. Lžíci jedlé sody rozmíchejte ve sklenici vody a kloktejte s ní, stejně jako s ústní vodou. Díky tomu se zbavíte patogenů a nepříjemného pocitu, který máte v ústech.

Příprava masa

Silnější plátky masa nemusíte vůbec naklepávat, aby byly nádherně měkké a jemné. Místo toho obě strany masa hustě potřete jedlou sodou a vložte maso do lednice. Poté ho vyndejte, umyjte a můžete ho upéct v troubě nebo restovat na pánvi. Výsledek bude velmi křehký a lahodný.

Odvlhčovač

Potřebujete se doma zbavit vlhkosti a plísní? Vezměte starou ponožku a naplňte ji do poloviny jedlou sodou. Potom ji jednoduše srolujte a vložte do police ve skříni. Jedlá soda bude absorbovat vlhkost, takže se zbavíte nebezpečné plísně a nadměrné vlhkosti u sebe doma. Tohle je jen pár příkladů, jak můžete doma využít jedlou sodu. Možností je ale mnohem více. Neváhejte a klidně si domů kupte větší balení. Vyplatí se vám!

Zdroj: tudasfaja.com