David Hampl
9 dubna, 2019

Mobilní telefony jsou něco, co je naprosto běžné. Používáme je jak na volání a na SMS, tak je používáme také k práci, na surfování po internetu, na kontakt skrz sociální sítě, stejně jako je užíváme třeba na poslech hudby, nebo sledování videa. Nutno dodat, že většina uživatelů neví, že jejich telefon má i další vlastnosti, ke kterým se běžně nedostanou. Přístup je realizován až s využitím speciálního kódu. Zajímá vás, jaké kódy to mohou být a kam se s nimi dostanete? Podívejte se.

Zadání kódů je velmi jednoduché

Než se na jednotlivé kódy podíváme, je třeba říci, jak se dají konkrétně zadávat. To je velmi snadné. Stačí na svém telefonu spustit mód zadávání telefonního čísla. Tedy otevřít klasickou číselnou klávesnici, kde nechybí také křížek a hvězdička. Vy však nebudete zadávat ničí telefonní číslo, ale speciální kód. A co díky němu zjistíte? Je toho hodně. Na nejzajímavější kódy se aktuálně podíváme.

* # 21 #

Velmi zajímavý kód, který vám řekne to, zda jsou vaše telefonní hovory nebo SMS zprávy přesměrovány. Jednoduše tento kód napište a poté stiskněte klasické tlačítko určené pro volání. Jakmile tak učiníte, zjistíte informace o tom, zda je něco přesměrováno. Pokud se na obrazovce nic nezobrazím, znamená to jediné – k přesměrování čehokoliv nedochází.

## 002 #

Tento kód je vhodné zadávat jenom ve chvíli, kdy máte aktivní přesměrování, které chcete zrušit. Jedná se o kód, který je určený právě pro jednoduchou deaktivaci přesměrování, bez nutnosti hledat tuto funkci v nastavení. Vhodné je tuto funkci spustit třeba ve chvíli, kdy nechcete hovory směrovat do hlasové schránky, nebo jinam.

* # 06 #

Tento kód rozhodně vyzkoušejte. Po jeho zadání se totiž na displeji telefonu zobrazí poměrně složité číslo. A jaké konkrétně? Je to výrobní neboli identifikační číslo telefonu. Známé je jako IMEI. Každý telefon je unikátní a právě IMEI se může hodit k nalezení ztraceného nebo ukradeného mobilního telefonu.

* # * # 7780 # * # *

S tímto kódem skutečně opatrně, jelikož jakmile ho napíšete a aktivujete, dojde k resetu vašeho telefonu a jeho přechodu do továrního nastavení. To znamená smazání všeho, co jste v telefonu měli. Bude jako nový, jako když byl přinesený z obchodu.

* 2767 * 3855 #

I tento kód je určený k přechodu do takzvaného továrního nastavení. Je určený k tomu, aby se z telefonu smazalo úplně vše, co je v něm uloženo. Telefon tak bude jako nový.

* # * # 4636 # * # *

Zadejte tento kód a zjistíte vše, co se vašeho mobilního telefonu týká. Získáte o něm kompletní informace, které vám řeknou i to, co jste o svém zařízení dost možná nevěděli.

* # * # 34971539 # * # *

I tento kód je určený pro kompletní výpis informací. Nikoliv ale vašeho telefonu, jelikož se jedná o výpis informací o vašem fotoaparátu. Chcete vědět, jaký je? Potom nezapomeňte zadat tento kód.

* # * # 273283 * 255 * 663282 * # * # *

Dobrá volba pro toho, kdo nechce přijít o svá data. To proto, že tento kód je určený k zálohování vašich souborů do úložiště. Ideální na něj myslet a zadávat ho pravidelně.

* # * # 232339 # * # * / * # * # 526 # * # *

Kód je sice složitý, ale může být zajímavý. To proto, že díky němu provedete rychlý test bezdrátové sítě a zjistíte tak, zda je s ní vše v naprostém pořádku, nebo nikoliv.

* # * # 1472365 # * # *

I tento kód slouží k testu. Tentokrát toho, zda vám dobře funguje GPS modul a zda váš mobilní telefon umí dobře a správně detekovat vaši polohu.

* # * 0673 # * # * / * # * # 0289 # * # *

Další z testovacích kódů, který je určený k tomu, že pomocí něho otestujete, zda vám funguje audio přesně tak, jak má. Máte-li problém se zvukem, může to být první krok v řešení.

* # * 0842 # * # *

Pomocí tohoto kódu zjistíte, zda dobře fungují dvě hlavní vlastnosti daného telefonu. Zjistíte jak to, zda funguje podsvícení displeje, tak i to, zda vám dobře fungují také vibrace.

* # * 232337 # * # *

Také tento kód je určený k testu. Tentokrát funkce, kterou je Bluetooth. Pokud si nejste jisti, zda funguje správně, napište na displej tento kód a vše se rázem dozvíte.

# 31 #

Napište nejprve tento kód a za ním uveďte telefonní číslo, na které chcete volat. A potom začněte vytáčet. Dojde k tomu, že se volanému nezobrazí vaše telefonní číslo. Ideální, jak volat takzvaně ze skrytého čísla.

# * 2562 # / # * 3852 #

Kód určený k restartování vašeho telefonu. Když tento kód napíšete, tak se váš telefon vypne a poté zase zapne. Nedojde k žádnému smazání dat, ani obnově, nebo čemukoliv jiného.

# * 5376 #

Je určený ke smazání. Konkrétně potom všech vašich uložených SMS zpráv. Napište tento kód a všechny zprávy z vašeho zařízení zmizí.

Sdílejte článek