Víte, že váš mobilní telefon má řadu skrytých funkcí a vlastností. Stačí napsat unikátní kód a dostanete se k nim. Podívejte se s námi, co vše můžete zjistit a jaké skryté kódy existují -
Menu

Víte, že váš mobilní telefon má řadu skrytých funkcí a vlastností. Stačí napsat unikátní kód a dostanete se k nim. Podívejte se s námi, co vše můžete zjistit a jaké skryté kódy existují

Mobilní telefony jsou něco, co je naprosto běžné. Používáme je jak na volání a na SMS, tak je používáme také k práci, na surfování po internetu, na kontakt skrz sociální sítě, stejně jako je užíváme třeba na poslech hudby, nebo sledování videa. Nutno dodat, že většina uživatelů neví, že jejich telefon má i další vlastnosti, ke kterým se běžně nedostanou. Přístup je realizován až s využitím speciálního kódu. Zajímá vás, jaké kódy to mohou být a kam se s nimi dostanete? Podívejte se.

Zadání kódů je velmi jednoduché

Než se na jednotlivé kódy podíváme, je třeba říci, jak se dají konkrétně zadávat. To je velmi snadné. Stačí na svém telefonu spustit mód zadávání telefonního čísla. Tedy otevřít klasickou číselnou klávesnici, kde nechybí také křížek a hvězdička. Vy však nebudete zadávat ničí telefonní číslo, ale speciální kód. A co díky němu zjistíte? Je toho hodně. Na nejzajímavější kódy se aktuálně podíváme.

* # 21 #

Velmi zajímavý kód, který vám řekne to, zda jsou vaše telefonní hovory nebo SMS zprávy přesměrovány. Jednoduše tento kód napište a poté stiskněte klasické tlačítko určené pro volání. Jakmile tak učiníte, zjistíte informace o tom, zda je něco přesměrováno. Pokud se na obrazovce nic nezobrazím, znamená to jediné – k přesměrování čehokoliv nedochází.

## 002 #

Tento kód je vhodné zadávat jenom ve chvíli, kdy máte aktivní přesměrování, které chcete zrušit. Jedná se o kód, který je určený právě pro jednoduchou deaktivaci přesměrování, bez nutnosti hledat tuto funkci v nastavení. Vhodné je tuto funkci spustit třeba ve chvíli, kdy nechcete hovory směrovat do hlasové schránky, nebo jinam.

* # 06 #

Tento kód rozhodně vyzkoušejte. Po jeho zadání se totiž na displeji telefonu zobrazí poměrně složité číslo. A jaké konkrétně? Je to výrobní neboli identifikační číslo telefonu. Známé je jako IMEI. Každý telefon je unikátní a právě IMEI se může hodit k nalezení ztraceného nebo ukradeného mobilního telefonu.

* # * # 7780 # * # *

S tímto kódem skutečně opatrně, jelikož jakmile ho napíšete a aktivujete, dojde k resetu vašeho telefonu a jeho přechodu do továrního nastavení. To znamená smazání všeho, co jste v telefonu měli. Bude jako nový, jako když byl přinesený z obchodu.

* 2767 * 3855 #

I tento kód je určený k přechodu do takzvaného továrního nastavení. Je určený k tomu, aby se z telefonu smazalo úplně vše, co je v něm uloženo. Telefon tak bude jako nový.

* # * # 4636 # * # *

Zadejte tento kód a zjistíte vše, co se vašeho mobilního telefonu týká. Získáte o něm kompletní informace, které vám řeknou i to, co jste o svém zařízení dost možná nevěděli.

* # * # 34971539 # * # *

I tento kód je určený pro kompletní výpis informací. Nikoliv ale vašeho telefonu, jelikož se jedná o výpis informací o vašem fotoaparátu. Chcete vědět, jaký je? Potom nezapomeňte zadat tento kód.

* # * # 273283 * 255 * 663282 * # * # *

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Vymyslela jak to udělat, aby byla její matka s rakovinou…

Rakovina není nic, po čem bychom toužili. Obrátí život vzhůru nohama a nic už není stejné jako dřív. Život se…
Nezařazené

Máte po holení tyto pupínky? Tohle je důvod jejich vzniku…

Holení částí těla je každodenní součást mnoha lidí. Když se řekne holení, většina z vás si jistě představí muže, kteří si…
Nezařazené

Kamera zaznamenala to, co můj táta dělal se čtyřletým dítětem,…

Žijeme v moderní době, ve které si nemůžeme být nikdy jistí, zda nás někdo sleduje pomocí skryté kamery. Používání skryté kamery…
Nezařazené

Vezměte bobkový list, zapalte ho a nechte ho čtvrt hodiny…

Každý dům má vlastní nejen atmosféru, ale také svou chuť. V nejednom domě voní domácí jídlo, u někoho káva, zatímco u…
Nezařazené

Octomilky, komáři a jiný hmyz zmizí. Stačí sklenička, papírové utěrky…

Víte, co to jsou octomilky? Pokud si často kupujete ovoce a necháváte ho doma v míse delší dobu, je možné, že…
Nezařazené

Tento německý recept na imunitu zabírá stokrát lépe, než prášky.…

Trápí vás ucpané cévy a nevíte, co s tím? Lékaři vám neustále cpou jen samé léky, po kterých je vám spíše…