Vlásenky nepatří jen do vlasů, najdou využití také v domácnosti. Inspirujte se praktickými tipy!

Každá žena s dlouhými vlasy má jistě doma několik vlásenek, pro které se používá také název pinetky nebo betky. Jistě se jich doma najde celá řada, protože jsou základními pomůckami při tvarování účesů a vlasovém stylingu. Zahnuté drátky však mají i další použití v domácnosti, díky vychytávkám s pomocí vlásenek ušetříte nejen čas, ale také peníze. Inspirujte se tipy na použití vlásenek.

Uzavírání sáčků a obalů

Jak skladovat ve spíži otevřené sáčky s těstovinami, luštěninami, rýží nebo moukou? Samozřejmě si můžete koupit speciální plastové nebo gumové spony na zavírání sáčků v obchodě s domácími potřebami, ale použít lze snadno také vlásenky. Stačí srolovat vrchní část obalu a zasunout z obou stran vlásenku. Obal zůstane vzduchotěsný a potraviny dlouho čerstvé.

Záložka do knihy nebo učebnice

Potřebujete přestávku a nemáte zrovna záložku na založení knihy nebo učebnice? I zde je možností založit stránku zasunutím vlásenky. Nedojde k poškození vazby a tato záložka nevypadne ani při manipulaci s knihou.

Čtěte také: Snadné triky pomohou opticky zvětšit každý malý dětský pokoj

Zajištění konce lepicí pásky

Potřebujete použít lepicí pásku a nemůžete najít konec? Není nic snazšího než provléknout příště konec lepicí pásky skrze vlásenku. Konec se už nikdy neztratí.

Vymačkání tuby

Takřka prázdná zubní pasta nebo drahý dermatologický krém? Ještě by obsah stačil na několikeré použití, ale jak jej dostat ven? Pomocí vlásenky, kterou nasaďte na konec tuby a pomalým tahem tlačte obsah vzhůru k uzávěru.

Přidržení hřebíčku nebo šroubku

Potřebujete přitlouct malý hřebíček nebo přišroubovat drobný šroubek? Pro bezpečnost i lepší manipulaci nasaďte na konec vlásenku, kterou si hřebík nebo šroubek přidržíte.

Náhrada za jezdec na zipu

Výměna zipu na bundě nebo kalhotách? Doby, kdy babičky měnily zipy svým vnoučatům na různém oblečení, jsou dávno pryč. Ale vyhodit bundu nebo kalhoty jen kvůli ztracenému nebo zlomenému jezdci? Není třeba, provlékněte drátek vlásenky a ztvarujte dle potřeby, oblečení bude sloužit ještě dlouho dál.