Vložila jsem kostky ledu do květináče dle metody známé květinářky: neuvěřitelné, co se stalo za týden!

Orchideje patří v současné době mezi nejoblíbenější druh rostlin, které se v našich domácnostech pěstují. Doma je má spousta lidí, aby jim zvelebovaly jejich příbytky. Orchideje totiž patří mezi královny rostlin, což rozhodně jsou. Jako o každou královnu, tak samozřejmě i o rostlinku, je potřeba umět se patřičně starat. Mnoho lidí ovšem doposud netuší, jak o tyto krásky pečovat. My vám dnes představíme jedinečný způsob péče, který zamilujete. Možná vám bude ze začátku připadat poněkud zvláštní, ale věřte, že opravdu funguje. Stačí být jen trpělivý a vytrvalý, a vše se nakonec v dobré obrátí. Pozitivní výsledky vás přesvědčí sami.

Péče je důležitá

Jak už jsme se zmiňovali na začátku v úvodu, orchideje jsou nejoblíbenější rostliny, které se vyskytují snad v každé domácnosti. Rad a návodů na jejich péči je nespočet a každý říká něco jiného. Jedno je ovšem jisté, bez kvalitní péče rostlina dlouho nevydrží. Pokud si tedy chcete užívat nádherných barev a majestátnosti této vzácné květiny, dobře se o ni starejte, třeba níže uvedeným způsobem.

Komplikované, ale krásné

Péče o orchideje umí být poněkud složitá a komplikovaná. Na začátku nádherně roste, ale postupem času se její barva vytrácí, květy mizí a rostlina jako by chřadla. Jen pro pořádek, kvetení trvá 3 měsíce a probíhá 2krát až 3krát do roka. Mezi těmito obdobími je nutné se o rostlinu dobře starat. Chcete-li podpořit kvetení v dalším období, vyzkoušejte některou z následujících rad.

Čtěte také: Nebezpečné vztahy: reálné situace, nebo sehrané divadlo? Zhlédněte on-line

Rady a návrhy

V místnosti, kde se rostlinka vyskytuje, by mělo být alespoň 15 stupňů. Snížíte-li množství hnojiva, dusíku a fosforu, dojde ke stimulaci kvetení. V místnosti by měla být nadále dostatečně vysoká vlhkost vzduchu. Zkuste orchidej umístit do tmy na dobu 5 dnů, po 3 týdnech se objeví první pupeny, což platí jen pro zdravé kusy. Místo zalévání vyzkoušejte vložit do květináče pár kostek ledu. Orchideje mají rády spoustu světla, ale je potřeba je pozorovat a jakmile by začaly usychat, pryč s nimi ze světla.