David Hampl
29 února, 2020

Téměř každý má doma mikrovlnnou troubu. Toto vybavení je nedílnou součástí téměř každé pořádné domácnosti na světě. Když nestíháme vařit, vložíme do mikrovlnky nějakou hotovku a za chvíli si můžeme pochutnávat. Ohřejeme si v ní také jídlo z oběda nebo předešlého dne, když nám tedy zbyde. V každém případě nám mikrovlnka dobře slouží, protože v ní můžeme ohřát prakticky cokoliv za velmi krátkou dobu. Právě díky tomu je tento přístroj praktickým pomocníkem v kuchyni a miluje ho celý svět. Někteří lidé by si bez mikrovlnky nedokázali život ani představit. Věděli jste ovšem, že právě díky mikrovlnce lze dosáhnout fantastických výsledků v oblasti vymačkávání citronové šťávy?

Mikrovlnka jako praktický pomocník

Je mnoho šikovných lidí, kteří v kuchyni tráví opravdu velké množství času. Vaří, pečou, smaží a chystají všemožné dobroty. Jistě takové lidi ve svém okolí máte a rádi si od nich necháváte podstrojovat, protože se v kuchyni opravdu vyznají. Právě tito lidé možná vědí, jak mikrovlnou troubu využít i jinak než na klasické ohřívání. Možná totiž pochopili, že tento přístroj dokáže urychlit a usnadnit některé procesy, které by nám při ruční přípravě trvaly opravdu dlouho. Řeč je zde o tradičním vymačkávání citronové šťávy.

Citronová šťáva

Máte rádi šťávu z čerstvých citronů? My ano, a hodně. Čerstvě vymačkaná citronová šťáva je perfektním nabíječem energie a pořádně nás rozproudí. Dodá nám spoustu potřebných látek, díky kterým se budeme moci bránit negativním vnějším faktorům z prostředí, Citronová šťáva po ránu vás opravdu povzbudí. Pokud ji chcete, musíte si zasloužit vymačkáváním.

Ne ovšem vždy se nám podaří vymačkat všechnu šťávu z citronu, a tak se stává, že velké množství končí spolu s citronem v koši. Je to opravdu zbytečné, a proto jsme se rozhodli, že vám představíme trik, pomocí něhož zvládnete vymačkat mnohem více šťávy, ne-li přímo 100 %.

Do mikrovlnky a vymačkat

Stačí jen, abyste vložili citron do mikrovlnné trouby a zapnuli ji na 20 vteřin. Poté citron vytáhněte a vymačkejte ho klasickým způsobem. Uvidíte, že se vám podaří vymačkat mnohem více šťávy než při tradičním způsobu. Pokud tedy budete potřebovat rychle citronovou šťávu, vyzkoušejte tuto metodu a úspěch vás nemine. Budete si tak moci užívat každodenní porce zdraví.

Sdílejte článek