Vložte do své pračky dvě tablety do myčky a stane se dokonalá věc. Omlouváme se, že jsme vám to neřekli dříve

Trápí vás nepříjemný zápach, který vychází z vaší pračky? Nevíte, co s tím máte dělat, protože nic pořádně nezabírá? Netrapte se, jelikož existuje elegantní řešení, které vás zápachu nadobro zbaví. Pokud máte doma myčku na nádobí, máte o starost méně. Nemáte-li ji, nevadí. Bude stačit jedna návštěva obchodu a zápach bude ten tam. Možná jste to ani netušili, ale právě se zápachem si poradí obyčejné tablety do myčky. Stejně tak vám poradíme, jak se o pračku starat, aby déle vydržela a prádlo z ní bylo opravdu čisté, voňavé a svěží.

Očista bubnu a zápach

Součástí každé pračky je samozřejmě její buben. Buben je srdce pračky, ve kterém probíhají nejdůležitější procesy praní. Pravidelným používáním se buben samozřejmě špiní, a pokud chcete, aby vaše prádlo bylo po vyprání opravdu čisté a svěží, musíte i buben čistit. Bohatě vám k tomu postačí dvě tablety do myčky na nádobí. Vhoďte je do pračky a pusťte ji na prázdno při teplotě 60 °C.

S nepříjemným zápachem, který se z pračky line, se také potýká velké množství lidí. Nečistoty z prádla se usazují a začínají zapáchat. Z toho důvodu nechávejte po doprání vždy dveře pračky otevřené, aby mohla pračka dobře větrat.

Čtěte také: Chcete si připravit dokonalou pochoutku na letošní Velikonoce? Potom zkuste novinku. Jakou? Základem je populární vídeňské těsto, které udělá z vašich koláčů zcela nový zážitek. Přesvědčte se

Čistý filtr

Stejně jako má pračka buben, má i filtr. Ten se pravidelným používám logicky také špiní, neboť se v něm usazují nečistoty. Zachycuje drobné částečky, které časem začnou plesnivět a plodit různé choroboplodné zárodky. Z toho důvodu je nutné ho pořádně vyčistit. Pokud si s tím nevíte sami rady, určitě vyhledejte odborníka.

Těsnění bez plísní

Těsnění pračky je velice důležité. Stejně jako filtr, tak i těsnění se musí pravidelně čistit, jinak by začalo plesnivět a museli byste ho za drahé peníze nechat vyměnit. Tuto akci si ušetříte tím, že těsnění budete pravidelně čistit. Starejte se o svou pračku a ona se vám odvděčí dlouhými léty kvalitní služby.