Vodka je nejenom legendárním nápojem, ale také se jedná o tekutinu, kterou by měl mít doma každý. Proč? Nehodí se jenom na pití, ale také vám usnadní mnoho věcí v domácnosti. Seznamte se s tipy a triky! -
Menu

Vodka je nejenom legendárním nápojem, ale také se jedná o tekutinu, kterou by měl mít doma každý. Proč? Nehodí se jenom na pití, ale také vám usnadní mnoho věcí v domácnosti. Seznamte se s tipy a triky!

Vodka je nápoj, který se poprvé objevil v roce 1865 v Rusku, kdy Dmitrij Mendeleev prezentoval svou práci založenou na kombinaci alkoholu s vodou. V tu dobu ještě vodka rozhodně nechutnala tak, jako je tomu nyní. A také nebylo známo tolik druhů. Je populárním nápojem nejenom v Rusku nebo na Ukrajině, ale třeba i ve Finsku, nebo v České republice. To, že ji většina lidí jenom pije ale neznamená, že by vodka neměla také jiné využití. Podívejte se s námi na tipy a triky, které můžete snadno využít i ve vašem domově.

Hodí se do těsta

Často pečete? Pokud ano, můžete své těsto zajímavě vylepšit. Ne přímo chutí vodky, ale hlavně tím, že díky ní bude těsto nadýchané, stejně jako bude i příjemně provzdušněné. Stačí opravdu málo, okolo jedné polévkové lžíce vodky na celé těsto a sami uvidíte, jak výborně mu to dokáže prospěte.

Eliminuje skvrny

Objevily se na vašem oblíbeném oblečení skvrny? Pokud ano, a vy přemýšlíte nad tím, jak je efektivně odstranit, můžete zkusit také vodku. Dokáže působit jako velmi silné rozpouštědlo různorodých skvrn. Samozřejmě mluvíme o tom, že eliminuje jenom nečistoty, ale vašemu oblečení a barvám nijak neublíží. Ideální je lokální čistění, kdy na skvrnu nanesete trochu vodky, necháte působit a pak opláchnete vodou.

Zbavte se lupů

Máte s nimi problém a šampony nezabírají? Potom vám postačí vodka, ke které ještě přidejte rozmarýn a nechte louhovat. Potom už stačí tento unikátní roztok vmasírovat do pokožky hlavy, potom ji nechat umýt a po pár dnech uvidíte, že jsou lupy pryč. Tento postup doporučujeme také jako velmi účinnou prevenci.

Vyčistěte své cennosti

Jsou vaše šperky příliš zaschlé a nevzhledné? Pokud ano, nemusíte zoufat, jelikož je zde zajímavá možnost, jak je můžete efektivně a celkem snadno oživit. Nalijte do talíře vodku a vaše šperky do ní ponořte. Sami uvidíte, jak velkou sílu dokáže tento známý nápoj mít.

Odstraňte náplast

Máte na kůži náplast a pomyšlení na to, že ji budete strhávat, je pro vás velmi bolestivé? Ničeho se nebojte, jelikož stačí náplast lehce polít vodkou. Ta se do ní vsákne, následně rozpustí lepidlo a náplast půjde zcela pohodlně sundat, bez jakéhokoliv kousku bolesti.

Vyčistěte si zuby

Chcete se zbavit bakterií? Pamatujte na to, že nemusíte používat jenom ústní vody. Použít můžete i vodku, která je stejně jako komerční produkty plná alkoholu. Samozřejmě byste ji neměli polykat, jelikož pro správný efekt je třeba pouze vypláchnout a vyplivnout.

Eliminujte plísně

Jsou ve spárách v koupelně, v kuchyni, nebo i kdekoliv jinde? Pokud ano, je snadné se jich zbavit. Ideálně rozprašovačem na dotčené plochy naneste vodku a tu nechte zhruba po dobu 10 minut působit. Co se stane potom? Plíseň bude minulostí. Vodka je skvělým čističem na různé povrchy.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
ZAJÍMAVOSTI

Co se stane s tělem, pokud začnete konzumovat slaninu a…

Na informace, články a rozhovory o zdravé stravě dnes najdete všude. Často se mluví také o zdravých tucích jako je…
ZAJÍMAVOSTI

Proč by ženy měly pít pivo? 7 důvodů, proč by…

Pochopitelně nemluvíme o alkoholismu. Pití malého množství piva ale může být pro ženy velmi prospěšné. Říká se, že po černém…
ZE ŽIVOTA

Voják tam musel zachráněného psa opustit uprostřed ničeho: O měsíc…

Když tenkrát bloudící štěně doputovalo až na vojenskou základnu v Iráku, netušilo, že se pro něho stane novým domovem. Vojákům dělal…
DŮM A ZAHRADA

Už nikdy nebudete kupovat mandarinky: Zasaďte je do květináče s…

Mandarinky patří mezi nejoblíbenější citrusové plody. Jsou zdravé, je jednoduché je oloupat a všichni je mají rádi. Zejména na podzim…
ZE ŽIVOTA

Obří vlk sedí vedle ženy: Ale podívejte se, co se…

Každý, kdo by viděl tak obrovské divoké zvíře z blízka, by pravděpodobně zkameněl nebo se třást strachy. To ale není případ…
TIPY A TRIKY

Položil skořápku na plech a vložil do trouby: Podívejte se,…

To, že je vápník prospěšný pro náš organismus nikoho pravděpodobně nepřekvapí. Je důležitou součástí našich kostí a zubů a zodpovídá…