Vodka je nejenom legendárním nápojem, ale také se jedná o tekutinu, kterou by měl mít doma každý. Proč? Nehodí se jenom na pití, ale také vám usnadní mnoho věcí v domácnosti. Seznamte se s tipy a triky! -
Menu

Vodka je nejenom legendárním nápojem, ale také se jedná o tekutinu, kterou by měl mít doma každý. Proč? Nehodí se jenom na pití, ale také vám usnadní mnoho věcí v domácnosti. Seznamte se s tipy a triky!

Vodka je nápoj, který se poprvé objevil v roce 1865 v Rusku, kdy Dmitrij Mendeleev prezentoval svou práci založenou na kombinaci alkoholu s vodou. V tu dobu ještě vodka rozhodně nechutnala tak, jako je tomu nyní. A také nebylo známo tolik druhů. Je populárním nápojem nejenom v Rusku nebo na Ukrajině, ale třeba i ve Finsku, nebo v České republice. To, že ji většina lidí jenom pije ale neznamená, že by vodka neměla také jiné využití. Podívejte se s námi na tipy a triky, které můžete snadno využít i ve vašem domově.

Hodí se do těsta

Často pečete? Pokud ano, můžete své těsto zajímavě vylepšit. Ne přímo chutí vodky, ale hlavně tím, že díky ní bude těsto nadýchané, stejně jako bude i příjemně provzdušněné. Stačí opravdu málo, okolo jedné polévkové lžíce vodky na celé těsto a sami uvidíte, jak výborně mu to dokáže prospěte.

Eliminuje skvrny

Objevily se na vašem oblíbeném oblečení skvrny? Pokud ano, a vy přemýšlíte nad tím, jak je efektivně odstranit, můžete zkusit také vodku. Dokáže působit jako velmi silné rozpouštědlo různorodých skvrn. Samozřejmě mluvíme o tom, že eliminuje jenom nečistoty, ale vašemu oblečení a barvám nijak neublíží. Ideální je lokální čistění, kdy na skvrnu nanesete trochu vodky, necháte působit a pak opláchnete vodou.

Zbavte se lupů

Máte s nimi problém a šampony nezabírají? Potom vám postačí vodka, ke které ještě přidejte rozmarýn a nechte louhovat. Potom už stačí tento unikátní roztok vmasírovat do pokožky hlavy, potom ji nechat umýt a po pár dnech uvidíte, že jsou lupy pryč. Tento postup doporučujeme také jako velmi účinnou prevenci.

Vyčistěte své cennosti

Jsou vaše šperky příliš zaschlé a nevzhledné? Pokud ano, nemusíte zoufat, jelikož je zde zajímavá možnost, jak je můžete efektivně a celkem snadno oživit. Nalijte do talíře vodku a vaše šperky do ní ponořte. Sami uvidíte, jak velkou sílu dokáže tento známý nápoj mít.

Odstraňte náplast

Máte na kůži náplast a pomyšlení na to, že ji budete strhávat, je pro vás velmi bolestivé? Ničeho se nebojte, jelikož stačí náplast lehce polít vodkou. Ta se do ní vsákne, následně rozpustí lepidlo a náplast půjde zcela pohodlně sundat, bez jakéhokoliv kousku bolesti.

Vyčistěte si zuby

Chcete se zbavit bakterií? Pamatujte na to, že nemusíte používat jenom ústní vody. Použít můžete i vodku, která je stejně jako komerční produkty plná alkoholu. Samozřejmě byste ji neměli polykat, jelikož pro správný efekt je třeba pouze vypláchnout a vyplivnout.

Eliminujte plísně

Jsou ve spárách v koupelně, v kuchyni, nebo i kdekoliv jinde? Pokud ano, je snadné se jich zbavit. Ideálně rozprašovačem na dotčené plochy naneste vodku a tu nechte zhruba po dobu 10 minut působit. Co se stane potom? Plíseň bude minulostí. Vodka je skvělým čističem na různé povrchy.

Oživte květiny

Přijde vám, že ve váze vydrží stále méně a méně? Pokud je tomu tak, zkuste do vody vždy přidat trochu vodky a také lehce cukru. Uvidíte, že krásu a zdraví řezaných květin prodloužíte o poměrně dlouhou dobu. I o několik dní.

Vytvořte si repelent

Z vodky můžete vytvořit také skvělý repelent, díky kterému můžete do přírody vyrazit opravdu zcela bez obav. Když se podíváme jak na to, tak doporučíme do vodky nakapat trochu libovolného esenciálního oleje a následně se směsí natřít. Uvidíte, že vás žádný hmyz rozhodně nenapadne.

Vyčistěte svou pleť

Chcete, aby byla krásná a čistá? Pokud ano, dejte trochu vodky na vatový tampon a jemně čistěte krouživými pohyby. Díky alkoholu se vám povede uvolnit hlavně tukové usazeniny. Pozor však na to, že alkohol vysušuje a tak nezapomeňte také hydratovat. Podobně mohou postupovat muži, když hledají skvělou vodu po holení.

Zbavte se zápachu v botách

Vyzujete se a vaše boty jsou cítit? Pomocí rozprašovače do nich nastříkejte vodku. Díky tomu eliminujete všechny bakterie a tak dojde také k eliminaci samotného zápachu. Efektivní cesta, jak se ho zbavit co nejjednodušeji.

Uvolněte svaly

Místo masážního oleje se dá použít také vodka. Ne samotná, ale opět s pár kapkami esenciálního oleje podle vaší volby. Stačí ji po aktivitě vetřít do svalů a uvidíte sami, jak se vám povede je dobře uvolnit.

Eliminujte bolest v krku

Pokud jste nachlazeni a bolí vás v krku, připravte si speciální nápoj na kloktání. Kromě vodky budete potřebovat také citronovou šťávu. Kloktejte několik desítek vteřin a poté vyplivněte. Samozřejmě můžete kloktat i vodku samotnou, pokud vám její chuť nevadí.

Vyčistěte vše skleněné

Na okna, brýle, nebo třeba zrcadla. Na toto všechno se může hodit vodka. Stačí k tomu jediné, a to nastříkat na daný povrch a pomocí utěrky utřít. Můžete si být jisti odstraněním nečistot i tím, že na povrchu nebudou šmouhy.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Vzala vidličku a stužku, když uvidíte, co udělala během několika…

Balíte někomu dárek, chcete na něj umístit mašličku, ale potom zjistíte, že ji neumíte uvázat? A pokud se vám to…
TIPY A TRIKY

Když mi sousedka ukázala, jak dokonale vyčistit troubu, věděla jsem,…

Pokud rádi pečete, víte dobře, o čem mluvíme. Čas od času je třeba troubu vyčistit a odstranit z ní veškerou nečistou…
TIPY A TRIKY

Vzala obyčejný alobal a takto ho navlékla na prkno. Nyní…

Baví vás žehlení? Pro mnoho lidí patří tato domácí práce mezi nejnenáviděnější činnosti vůbec! Ano, někdy to může být dost…
TIPY A TRIKY

Do bubnu pračky vložila 2 tablety do myčky nádobí. Když…

Pračku vnímáme jako velmi užitečný spotřebič, který udržuje naše prádlo stále dokola čisté a svěží. Zvlášť pokud máte malé děti,…
TIPY A TRIKY

Nemáte rádi loupání brambor? Poradíme vám jednoduchý trik. Tento muž…

Brambory jsou jednou z hlavních surovin, které v české kuchyni můžeme najít. Používají se při přípravě nejrůznějších pokrmů a upravují se na…
TIPY A TRIKY

Trápí vás zašedlé záclony? Přidejte k praní jedlou sodu, ocet…

Zná to většina z nás. Když si koupíme nové záclony, jsou nádherně bílé, a krásně tak prozáří i celý náš byt…