Voják musel zachráněného psa opustit uprostřed ničeho (VIDEO)

Když tenkrát bloudící štěně doputovalo až na vojenskou základnu v Iráku, netušilo, že se pro něho stane novým domovem. Vojákům dělal po celou dobu od prvního dne milou společnost. Na starost si ho vzal jeden z vojáků, ale brzy se stal všemi milovaný maskot tábora. Vzájemné společnosti si však mohli užívat jen do chvíle, než byla základna odstavena. Ken Wyrsch po návratu domů bojoval, aby psa zachránil.

Nemohl psa opustit

Ze dne na den se jednotka prakticky rozplynula. Vojáci se museli vrátit domů. V tu chvíli si Ken Wyrsch uvědomil, že bude muset svého čtyřnohého kamaráda jménem Ollie opustit. Nedokázal se ale přenést přes to, že by měl hodného a roztomilého psa zanechat v tak drsném prostředí.

Takové situace se ve vojenském prostředí stávají běžně. Voják se musí rozloučit se svým psím společníkem a vrací se zpět domů smutný. Nezbývá jim totiž nic jiného než se smířit s životem bez tohoto čtyřnohého přítele. To ale ani na chvíli nenapadlo Kena. Od první vteřiny přemýšlel jen nad tím, jak Ollieho zachránit.

Snažil se o jeho záchranu

Wyrsch po návratu domů kontaktoval SPCA International v naději, že mu se záchranou psa pomohou a získají potřebné prostředky na jeho přepravu. Ač by se mohlo zdát toto přání nesplnitelným, záchrana Ollieho se povedla uskutečnit. Nakonec byl asi po měsíci převezen do Kalifornie, kde si ho Ken Wyrsch mohl přijet vyzvednout. V dojemném videu uvidíte, jakou měli při shledání oba radost.

Příběh jako z filmu, který se skutečně stal. Jen málokterý pes najde takto milujícího majitele. Ken Wyrsch se ujal opuštěného štěněte v Iráku a nemohl dopustit, aby se jeho parťák ocitl znovu bez zázemí. Bojoval proto, aby jej mohl zachránit. Díky jeho snaze se opět mohli setkat a Ollie byl Kenovi předán. Teď už jim nebude nic bránit v tom, aby si dělali vzájemnou společnost.