Všechny ženy po 40. roku života by měly vědět tohle! V opačném případě se nadváze a problémům se střevy nevyhnete!

S každým připsáním křížku na záda si můžete všímat změn, které se na nás nebo v našem těle začínají měnit. I to je důvod proč by na sebe měly ženy po čtyřicítce dbát ještě více než dosud.

Jako první se mění hladiny hormonů, které dokáží pořádně ovlivnit běžné fungování a nejednou jsou odpovědné i za některé zdravotní problémy. U někoho se hormony hlásí o slovo už ve čtyřiceti, u někoho to přijde až po padesátce. To však ještě není důvod, abyste zanedbávali a zlehčovali situaci. Pokud nechcete propadnout hormonálním výkyvům, dbejte zejména na svou stravu a na dostatečný příjem zdraví prospěšných látek.

Co platí?

Mléčné proteiny rostlinného původu jsou tou složkou, na kterou je dobré dávat pozor. S věkem by se totiž měl snižovat příjem masa. Do jídelníčku byste měli zahrnout více tvarohu, sýrů, případně žampionů. Z masa můžete bez omezení konzumovat vše bílé a drůbež. Vepřové podle možností omezte.

Podle možností se vyhýbejte šumivým nápojům, a vitamín C nebo hořčík si raději hoďte v tabletové formě. Rovněž pozor na rychlé sacharidy, tělo je odbourává rychleji a vzniká z nich tuk. Pokud milujete nezdravá jídla a nechcete se jich vzdát, zkuste jejich konzumaci alespoň omezit a jezte je nejlépe na oběd. Na snídani ani na večeři si je už určitě nedávejte!

Dobrým tipem, který oceňují nejen starší lidé, ale i lidé ve zralém věku, je pití vody na lačno. Pokud si dáte hned po probuzení sklenici čisté vody, nebo vody s citronem, uvidíte, že se budete i během dne cítit lépe. Tento zvyk je dobré si osvojit i hodinu před každým jídlem.

Sezam navrací ženskost

Hormony kromě vyvážené stravy výborně ovlivňuje i konzumace sezamu, který obsahuje fytoestrogeny, tedy rostlinné analogy ženských hormonů, jejichž hodnoty s přibývajícím věkem rapidně klesají. Postačí, pokud si kdykoliv během dne dopřejete 3 kávové lžičky sezamových semínek. Kromě hladiny hormonů Vám zregulují i ​​škodlivý cholesterol a metabolismus.

S přibývajícím věkem bohužel i nabíráme na váze, proto je důležité vyhýbat se alkoholickým nápojům. Uchráníte si tak nejen svá kila, ale i cévy, paměť, vlasy či pokožku. Nezapomínejte na zlaté pravidlo pěti jídel denně, případně malých porcí každé 2-3 hodiny.