David Hampl
21 ledna, 2020

Jablečný ocet zná většina z nás především jako přípravek na dochucení nejrůznějších salátů a zároveň jako pomocníka při úklidu. Možná jste ale nevěděli, že jablečný ocet vám může velmi ulevit i od jednoho nepříjemného zdravotního problému – artritidy.

Jak si vyrobit skvělý prostředek proti artritidě?

Artritida je jednoduše řečeno zánět kloubů, rozlišuje se několik typů artritidy, které mohou postihovat různé části těla, nejčastěji horní a dolní končetiny. Příprava našeho přípravku proti artritidě je velmi jednoduchá, stačí smíchat dvě stě mililitrů jablečného octa s litrem vody a čajovou lžičkou medu. Vše dobře promíchejte, vložte své ruce do této tekutiny a nechte působit několik minut. Pokud vás trápí artritida jiných částí těla, můžete si za pomoci jablečného octa udělat obklad. Tato léčebná kúra se doporučuje aplikovat třikrát týdně po dobu jednoho měsíce.

Proč jablečný ocet a med?

Bolesti kloubů jsou často způsobeny nedostatkem minerálů, jablečný ocet obsahuje velké množství  nejrůznějších minerálních látek, především vápníku, draslíku, hořčíku a fosforu. Tím, že tělu tyto minerály dodáme, tak napomůžeme zmírnění bolestí. Jablečný ocet je také bohatý na antioxidanty, které blokují škodlivé účinky volných radikálů, a tak předcházejí poškození tkání, které jsou pro degenerativní onemocnění jako artritida charakteristické. V neposlední řadě jablečný ocet pomáhá rovněž z těla vyplavovat toxické látky a má protizánětlivé účinky. Také med pomáhá k utlumení zánětů a podporuje rychlejší regeneraci poškozených tkání.

Další tipy, jak využít jablečný ocet

Jablečný ocet bývá někdy nazýván elixírem mládí a štíhlosti. Hubnutí napomáhá tím, že zrychluje metabolismus a zároveň snižuje chuť i jídlu, navíc pomáhá štěpit tuky. Jablečný ocet je skvělým pomocníkem také v boji s nepříjemným hmyzem či při praní, díky němu bude prádlo nejen čisté, ale také měkké a voňavé. Zároveň ocet pomůže uchovat vaši pračku bez vodního kamene i nepříjemného zápachu. Jablečný ocet můžete použít i k likvidaci zápachu z odpadkového koše. Stačí na do koše položit kousek chleba, na který nakapete jablečný ocet, a ponechat ho v koši přes noc.

Sdílejte článek