David Hampl
27 listopadu, 2019

Jsou bezdomovci, kterým bychom se raději vyhnuli. Často jsou agresivní, jsou také opilí a vzhledem k jejich hygieně mohou i zapáchat. Ne všichni jsou ale stejný. Nyní vám ukážeme příklad jednoho, který se vymyká. A to i tím, jaký má talent. To, co umí se nevidí každý den. Není moc lidí, co by dokázalo to, co tento muž.

Chodí každý den na stejné místo

Nevynechá jediný den, aby nepřišel na stejné místo ve městě. Kdo bydlí v okolí, ten se na něho vysloveně těší. Tento bezdomovec rozhodně není jako ostatní, kteří pouze dělají nepořádek a odpuzují ostatní. Tento je spíše přitahuje. A to svým talentem. Nechodí nikam posedávat ani polehávat, ale chodí na stejné místo proto, že je zde piano.

Hraje na něho každý den

Důvodem, proč chodí na toto místo je piano, které je volně dostupné komukoliv, kdo jde kolem. Tento bezdomovec sem chodí pravidelně, jelikož hru na něj doslova miluje. Každý den k němu sedá a každý den dá své prsty na klávesy a začne ukazovat, co umí a jaký má talent. A kolemjdoucí? Ti se zaposlouchají a rádi mu dají nějaký ten peníz, aby si měl z čeho koupit jídlo.

Jeho hra je fenomenální

Díky videu, které natočil jeden z kolemjdoucích, který se stal také posluchačem se můžete sami přesvědčit o tom, že tento bezdomovec má talent. Je jasné, že než skončil na ulici, tak na piano hrál. A jistě dlouho a také jistě velmi dobře. To je vidět už od prvních tónů. A je také vidět, že hra ho baví.

I když vypadá zanedbaně a hned vedle se nachází restaurace se zahrádkou, nikomu muž nevadí. Naopak. Ti, kteří si přijdou posedět mají kromě jídla ještě jeden velký zážitek. Jenom těžko by natrefili na restauraci, kde hraje takto skvělý pianista. Ostatně přesvědčte se o jeho výjimečnosti sami. Kdyby takto hrál každý, kdo si k tomuto veřejnému pianu sedne, byl by to nádherný celodenní koncert. Tak tomu ale nebývá.

Sdílejte článek