Vyberte si oko a nahlédněte do své duše. Čeká vás příděl informací, o kterých jste dost možná ani netušili. Najdete tam překvapivé věci!

Oko je do duše okno, říká staré přísloví. Lidské oči opravdu dokážou odhalit o svém majiteli spoustu věcí, které o sobě dost možná netuší ani on sám. Podobně pak odhalují skrytá zákoutí lidské osobnosti také preferované barvy a tvary. Podívejte se na devět různých obrázků oka a vyberte si ten, který se vám líbí nejvíce či ten, který upoutal vaši pozornost jako první. Sedí na vás uvedená charakteristika?

Oko č. 1: Jste otevření a optimističtí

Pokud jste zvolili oko se sluncem, jste druh člověka, který ve svém životě a srdci vítá téměř každého. Věříte, že je lepší riskovat než se izolovat od světa. Věříte v dobro, a když milujete, tak ze všech sil. Velmi snadno vás ale druzí lidé dokážou zklamat a smutek, který pak přijde, snášíte velmi špatně. Jste společenský tvor, který se ale snadno nechá napálit od nepoctivých lidí. Zlo je totiž něco, co nedokážete pochopit.

Oko č. 2: Jste velmi sebevědomí

Oko se srdcem značí člověka, který vždy hledá způsoby, jak udělat dobrý dojem na ostatní a udělat správnou věc. Jste přesvědčeni o tom, že to, co děláte, má na životy ostatních zásadní vliv. Neukazujete světu svůj neklid a nervozitu. Ačkoliv vidíte a prožíváte spoustu utrpení a nespravedlnosti, necháváte si to pro sebe. Jste odhodláni být nejlepším možným člověkem.

Čtěte také: 9 dní jsem jedla podle tohoto plánu od mé dietoložky. Zhubla jsem až 9 kilo!

Oko č. 3: Jste v zmučení minulostí

Jestliže vás zaujalo oko s hypnotickou zelenou spirálou, jste člověk s bouřlivou minulostí, která vás dosud velmi ovlivňuje. Máte pocit, že život je kosmický žert a jako takový je chorý a pokřivený. Pokoušíte se najít mír, kde se jen dá. Své nejtemnější myšlenky ale světu neukazujete. Jste velmi odolná osobnost, ale ostatní lidi si neradi pouštíte k tělu.

Oko č. 4: Jste hluboce filozofičtí

Jste typ člověka, který nejspíš překoná leccos. Ze své podstaty potřebujete znát hlubší význam věcí a dějů kolem sebe. Býváte často ponořeni v myšlenkách a míváte potíže s rozhodováním. Ve skutečnosti jste nejistá osoba, která sice velmi dobře vidí podstatu věcí, ale ničím si nikdy není zcela jistá. Život vidíte jako skládačku, kterou nutně potřebujete složit, abyste pochopili celý jeho význam.

Oko č. 5: Jste záhadná osobnost

Jste pro své okolí hádankou. Velmi těžko se odhaduje, co se vám honí hlavou a co si skutečně myslíte. Pravdou je, že se v sobě nevyznáte ani vy sami. Vaše duše je plná protikladů. Jste velmi náladoví a proměnliví. Jste spíše uzavřený typ a dříve, než se zapojíte do společenské situace, rádi ji nejprve nějakou chvíli pozorujete a seznamujete se s okolnostmi a vztahy. Nahlas říkáte jen to, v čem jste si skutečně jistí.

Oko č. 6: Jste velmi citliví

Jste člověk, který si všeho všimne a na nic nezapomíná. Žijete v souladu se světem. Své emoce prožíváte velmi intenzivně a někdy vás dokážou rozrušit i ty nejbanálnější věci. Není obtížné vás rozesmát či naopak rozplakat. Jste také velmi předvídaví. Dokážete velmi přesně vypočítat, co se ve vašem životě stane a obvykle býváte mezi prvními, kteří vidí přirozené důsledky aktuálních událostí.

Oko č. 7: Jste energičtí a vášniví

Jste člověk, který se pohybuje ode zdi ke zdi. Milujete nebo nenávidíte s veškerou intenzitou, které jste jen schopni. Mimo extrémy neexistuje nic. Máte spoustu jasných a pevných názorů, rychle se rozhodujete. V jádru jste neklidní, máte totiž příliš mnoho energie, která z vás přímo tryská. Pokud ji nemáte jak vybít, můžete být silně nervózní. Všechny životní situace prožíváte intenzivně a máte sklony je dramatizovat.

Oko č. 8: Jste výstřední

Jste druh podivína s neobvyklými zájmy, názory a zvyky, které nejsou mezi populací nijak obvyklé. Už od malička jste byli trochu výstřední a nikdy jste se příliš nestarali o pravidla a tradice. Rozhodujete se spontánně a beze strachu. Před světem nic neskrýváte a pro ty, kteří vás soudí, máte jen posměch. Být nekonformní je vaším životním potěšením a naplněním.

Oko č. 9: Jste intuitivní

Velmi dobře rozumíte lidem i světu kolem sebe. Snadno čtete ve výrazech obličeje a tónu hlasu druhých lidí. Vždy poznáte, kdy ostatní lžou či mluví pravdu. Ukazujete světu právě a jen to, co ukázat chcete. Kromě toho, že umíte číst druhé lidi, poznáte naopak i když se někdo jiný snaží číst vás. Víte, kdy jste manipulování a také víte, jak manipulovat druhé, pokud to považujete za nutné.