David Hampl
20 března, 2019

Příroda je krásná, příroda je nevyzpytatelná, stejně jako musíme říci také to, že příroda je i velmi silná. A to pokud se jedná primárně o naše zdraví. Je třeba říci, že kdo ho chce nejenom podpořit, ale kdo chce eliminovat určité problémy, ten by měl začít právě zde. Nyní se podáváme na to, jak eliminovat toxiny, ale i tukové usazeniny, nebo různé chemikálie v žílách a tepnách.

Ty jsou v našem těle v podstatě tím nejdůležitějším. Tepny a žíly jsou zde proto, aby mohly být po celém lidském těle rozváděny všechny důležité živiny. Také nelze zapomínat na to, že rozvádějí i kyslík a další důležité látky. Pokud jsou takzvaně špinavé, ucpávají se. A to je problém. Jak proto, že jimi putuje méně látek a kyslíku, tak je to také proto, že stoupá krevní tlak. Ten následně stojí za celou řadou různých selhání. Proti tomu se však dá bojovat, a to právě tím, že zkusíte sílu přírody. Že zkusíte tento unikátní nápoj, který vás svou silou musí ohromit.

Co budete potřebovat?

Jak jsme napověděli, jedná se o nápoj, který ukazuje výjimečnou sílu přírody. S tím tedy jasně souvisí především to, že se nemusíte obávat žádné chemie a podobných látek. Také si můžete být jisti dalším plusem, které se váže k tomu, že většinu ingrediencí máte buď doma, nebo je můžete i jednoduše koupit. I to je jasné a samozřejmě velké plus.

  • 8 citronů
  • 8 stroužků česneku
  • 8 cm velký kořen zázvoru
  • 4 litry vody

Jak je vidět, soupis ingrediencí je určený na poměrně velké množství. To proto, že jakmile máte daná nápoj hotový, je možné ho zcela bez jakýchkoliv problémů uchovávat také v chladničce. Díky tomu máte jistotu v tom, že ho lze pít pravidelně. Samozřejmě je možné množství surovin upravit jak směrem nahoru, tak dolů, podle potřeby.

Jdeme na samotnou přípravu

Jak si tento nápoj, který vyčistí vaše tepny připravit? Je to hračka. Jako první začínáme zázvorem, který by se měl nejprve oloupat, potom je třeba ho umýt a dále ho nakrájejte spíše na menší kousky. Následuje příprava česneku. I tady je nutné jednotlivé stroužky nejprve oloupat a potom se můžete již pustit do jejich nakrájení, také na malé kousky. I česneku můžete také použít lis, což je postup mnohem jednodušší, než krájení.

Třetí přípravná fáze se týká samotného citronu. Tady je nutné vymačkat z něho šťávu, co nejvíce to půjde. Všechnu potom nalijte k připraveným surovinám, vše lehce promíchejte a postupně vkládejte do mixéru. Ten následně zapněte a vše promixujte tak dokonale, aby byla celá směs maximálně hladká. Tím je základ připravený.

Nápoj je třeba také dobře provařit

Když je vše umixováno, zamíří směs do nádoby v podobě hrncem, kterou umístíte na sporák. Zde už přichází na řadu také voda, kterou vše zalijete. Přiveďte odvar k varu a jakmile se začne vařit, nechte ho takto na mírném ohni zhruba 15 minut jenom pozvolna probublávat. Potom vypněte sporák, nechte hrnec pod pokličkou a vše ponechte tak, aby postupně chladlo na přijatelnou pokojovou teplotu.

Následná fáze už se týká jenom uchování. Připravený nápoj můžete nalít do velké zavírací sklenice, ale také do různých lahví. Vždy by měl zamířit do lednice, kde bez problémů vydrží i několik dní, po které ho budete moci pít.

Jak a kdy konzumovat? Nejlépe na lačno

Nápoj je hotov. A jak zajistit, aby účinkoval tak, jak by měl? Doporučujeme ho pít průběžně po celý den, a to v množství jeden litr denně. Nejlépe je dát si vždy jednu sklenici ráno zhruba 1 hodinu před jídlem, a potom jednu sklenici před obědem a jednu také před večeří. Takto konzumujte pravidelně a uvidíte, že se dostaví výsledky. Ty sice přímo neuvidíte, ale můžete si být jisti, že když si po času změříte tlak, bude prokazatelně nižší. A to právě díky tomuto zázračnému nápoji a čistším tepnám.

Sdílejte článek