Vyčistěte svou toaletu stejně, jako to dělají v luxusních hotelech!

Udržet toaletu v dokonalé čistotě není jednoduchý úkol. Navíc její čištění není právě činnost, kterou by si kdokoli užíval. Dobrou zprávu je, že hotely vědí naprosto přesně, jak toho dosáhnout. A vy můžete mít stejně krásnou a čistou toaletu, jako je v těch nejlepších hotelích po celém světě. Stačí, když si vyrobíte jeden z domácích čističů a budete ho pravidelně používat.

Jak si vyrobit čistič toalet?

Většina domácích čističů se skládá z velmi jednoduchých ingrediencí a tento recept není žádnou výjimkou. Všechny suroviny máte zajisté doma. Potřebujete jen 1 polévkovou lžíci soli, 1 polévkovou lžíci pracího prášku a 3 polévkové lžíce octa. Všechny ingredience smíchejte dohromady a naneste směs na stěny toalety.

Směs nechte pár minut působit, aby mohly složky udělat svou práci za vás. Potom vydrhněte vnitřek toalety záchodovou štětkou. Nakonec spláchněte. S touto metodou by měla být mísa dokonale čistá a lesklá. Jestli tam zůstala nějaká nečistota, naneste na místa další pastu a kousek toaletního papíru, aby se udržela na daném místě. Směs můžete využít také na vanu, sprchu nebo umyvadlo.

Čtěte také: Jak si napořád zbavit ucpaného odpadu?

https://www.zinoti.lt/

Jak si vyrobit domácí kostky na čištění toalety?

Velmi výhodou a ekologickou možností, jak vyčistit spodní část toalety, jsou čisticí tablety. I tento prostředek si připravíte v pohodlí domova. Na výrobu kostek potřebujete ½ hrnku kyseliny citronové, 1/3 hrnku jedlé sody, pár kapek oblíbeného esenciálního oleje a 1 lžíci vody. Všechny ingredience smíchejte dohromady. Potom si připravte formu na led.

Směs nalijte do formy a vložte do mrazáku. Až budete potřebovat vyčistit toaletu, jednoho vezměte jednu kostku a vhoďte ji do záchodu. Nechte působit asi 15 minut nebo do úplného rozpuštění. Potom toaletu spláchněte nebo vyčistěte záchodovou štětkou a poté spláchněte. Spodní část mísy bude dokonale čisté a celá koupelna bude krásně vonět.

Zdroj: zinoti.lt