Vyčistí i ty nejšpinavější hrnce a také kožené povrchy. Když jsem ji uviděla v obchodě, okamžitě jsem si ji pořídila!

Obyčejná houba toho vyčistí hodně, ale hodně i potřebuje a také to ne vždy pomůže k efektivnímu výsledku. Některé čisticí prostředky si poradí i s větší špínou, ale obvykle nás to stojí nemálo námahy. Slyšeli jste však o nanošpongii? Nejde o žádný novodobý, ani elektronický výmysl. Podívejte se, zda ji náhodou nemáte doma.

Gumová pomocnice

Nanošpingia je z materiálu, který na první dotek připomíná gumu. Pravda je taková, že celkem z gumy není, ale to momentálně není tak důležité. Tento materiál se těší velké popularitě v domácnostech, protože si poradí i s těmi nejodolnějšími a najnevyčistitelnějšími nečistotami. Nepotřebuje k tomu žádnou další chemii, proto je ekologická nejen k životnímu prostředí, ale i k Vašim rukám.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Čištění namokro

Čištění nanošpogiou místy vypadá, jako byste fleky z hrnců a jiných povrchů gumovali klasickou gumou. Jediné, co houba k čištění potřebuje je voda. Je dokonale účinná na zašlé hrnce, o kterých byste ani ve snu neřekli, že někdy ještě mohou mít takový povrch jako na začátku. Dříve, než ji však použijete, nejprve nový povrch otestujte, aby s gumou špatně nezareagoval a nezůstal čistší, než je třeba.

Všechny nečistoty se budou držet na houbě, proto může být původně bílá nanošpongia po čištění i taková. Nic se nebojte, jednoduše ji pod vodou vyčistěte. Pozor si dejte na stlačování. Houbu nikdy neohýbejte ani nekruťte jako při ždímání. Mohla by se takříkajíc „zlomit“ a pak Vám už bude nanic. Na to, abyste ji vyčistili, ji jen mačkejte mezi dlaněmi. Špína se z ní pod vodou začne pod tlakem Vašich rukou vyplavovat.

 [hana-code-insert name=’Dole‘ /]Nanošpongia bezpečně odstraňuje i špínu z kožených povrchů jako jsou peněženky, kožené volanty v autech, které bývají častým terčem nečistot, ale například i šmouhy na botách.

Poradí si is kameninovými povrchy jako jsou dřezy či s klávesnicí od počítače, na níž se špína doslova lepí. Nádobí a nerezové povrchy jsou pro nanošpongiu úplnou hračkou. Je účinná i na plastové povrchy, některé přírodní dřevěné povrchy či zrcadla. Pohodlně odstraní zaschlé lepidlo z tapet či pryskyřici z textilií.

Nikdy ji však nepoužívejte na lakovaný nábytek a už nikoliv na lakované dřevo. Po prvním tahu by Vám mohlo začít scházet a postarali byste se akorát o zničení, nikoliv vyčištění nábytku.