Vyhazujete čajové sáčky? Chyba! Jejich uplatnění je větší, než si myslíte. Na co všechno se dají použít? -
Menu

Vyhazujete čajové sáčky? Chyba! Jejich uplatnění je větší, než si myslíte. Na co všechno se dají použít?

Čaj patří celosvětově mezi jeden z nejpopulárnějších nápojů. Pijeme ho pro jeho chuť, ale i pro zdraví a další pozitivní účinky na lidské tělo. Většina z nás při pití čaje hledá hlavně jednoduchost. A to v tom smyslu, že samotná příprava by měla být rychlá a snadná. I proto dominují čajové sáčky. Ty se vyndají z obalu, vloží se do hrnečku, zalijí se vodou, nechají se vylouhovat a – rozhodně nemíří do koše. Jakmile zjistíte, k čemu všemu se dají využít, budete litovat toho, že jste je nezačali využívat již dříve.

Hnojení

Máte doma jakékoliv květiny, byliny nebo rostliny? Pokud ano, tak velmi dobře víte, že potřebují jak dostatek vláhy, tak potřebují také dostatek hnojiva. To nemusíte kupovat, jelikož vám mnohem lépe poslouží čajové sáčky. Ty jsou zdrojem organických látek, které rostlinám budou jenom prospívat. U kvalitních čajů jsou navíc používány rozložitelné materiály. A tak stačí sáček od čaje k rostlině zahrabat a dále se nemusíte o nic starat.

Ochucení jídel

Ano, skutečně lze použitý sáček od čaje využít i k tomu, že jím ochutíte jídlo. A to konkrétně těstoviny. Pokud je začínáte vařit, přidejte do vody právě jeden použitý sáček od čaje. A nechte ho tam do doby, než se těstoviny uvaří. Budete překvapeni, jak zajímavou chuť dokáže pastě dát. Hodí se ve chvíli, kdy připravujete jednodušší verzi, bez výrazných omáček.

Eliminace pachů

Je jedno, zda jsou v ledničce, zda jsou ve vašem bytě, zda jsou ve skříňce s odpadkovým košem, nebo zda jsou také ve vašich botách. Všude tam se dá využít čajový sáček. V tuto chvíli je to ten, který ještě nebyl použitý. Jednoduše ho pověste nebo položte na místo, kde je zápach. A nechte působit unikátní schopnost čaje, která je založena na tom, že umí absorbovat a také pohlcovat pachy.

Odmaštění povrchů

Máte mastné nádobí, nebo místo, které potřebujete mastnoty zbavit? Pokud ano, není nutné kupovat drahé přípravky. Mnohem lépe vám poslouží čajový sáček. Stačí je vhodit do hrnce který necháte odmastit, nebo stačí použitý čajový sáček otevřít a jeho obsah nasypat na mastný povrch. Díky kyselině tříslové dojde k tomu, že mastnota bude minulostí.

Vyčištění lidského těla

V těle se hromadí mnoho různých nežádoucích látek. Kvalitní čaj je umí eliminovat v první řadě tak, že ho pijete a tím se daných látek zbavíte. Dále je však umí eliminovat také tím, že je může takzvaně vysát zvenčí. Stačí jenom, když do klasické napuštěné vany přidáte několik čajových sáčků. Čaj obsahuje silné antioxidanty, které se postarají především o to, že vytáhnou vše špatné z míst, jako je vaše kůže.

Čištění skla

Také nemůžete skleněné povrchy nikdy dokonale a adekvátně dočistit? Nezoufejte. Už nemusíte zkoušet a testovat nové produkty, jelikož vám  dost lépe pomůže čajový sáček. Jednoduše ho vezmete a šmouhy, které na skle zůstaly, jím přejeďte. Jelikož obsahuje různé unikátní kyseliny, postará se o rozložení daných nečistot.

Zklidnění pokožky

Čajový sáček je lepší, než jakékoliv drahé kosmetické produkty a přípravky. Poklud je kůže popálená od slunce, nebo je jinak poškozená a podrážděná, je vhodné k jejímu zklidnění použít právě čajový sáček. To stejné platí i v případě, kdy se lehce popálíte a je nutné dané místo rychle ošetřit.

Eliminace škůdců

Trápí vás, že je vaše domácnost plná mravenců, ale i pavouků, nebo se v ní objevují také myši? Pokud ano, dbejte na prevenci. A to tak, že na riziková místa umístíte čajové sáčky. Mnoho škůdců totiž vůni čaje nemusí a tak dojde k tomu, že se vašemu obydlí vyhnou. Dobrá volba, jak nevyhazovat peníze a různé pasti nebo produkty na hubení.

Líbil se vám článek?

Tisk

Co se stane, když namočíte hrnek do lázně s lakem na nehty? Hrůza nebo krása? Přesvědčte se sami

TIPY A TRIKY
Malování na hrnečky je technika, která je velmi známá a také velmi populární. na druhou stranu ne každý má talent…

Máte škrábance na brýlích? Odstraňte je snadno a rychle pomocí jedné věci, kterou má dma úplně každý

TIPY A TRIKY
Kdo nosí brýle, ten velmi dobře ví, že o ně musí náležitě pečovat. Pokud to nedělá, dříve nebo později se…

Detektor kovů pro lovce pokladů

PR články
Jste nadšenci historie a láká vás vidina toho, že jednou najdete poklad? Proč u této vidiny jen zůstat, začněte ji…

Plánujete rekonstrukci krbu? Pak máme pro Vás inspiraci!

DOMÁCNOST
Lidé, kteří dokáží vyrobit něco smysluplného svýma vlastníma rukama, budou mít vždy náš obdiv! Pravda je taková, že řada lidí…

Použijte tento 100% přírodní trik a získejte svou přirozenou barvu vlasů! Zkrátka zapomeňte na umělá barviva, která Vaše vlasy akorát ničí!

TIPY A TRIKY
Když se zamyslíte nad šedými vlasy, vyvstanou Vám na mysli pravděpodobně starší a moudré osoby, či příběhy o čarodějích a čarodějkách. Pokud si…

Najděte si jednou za čas 10 minut a použijte tuto zázračnou pleťovou masku. Až se za tři hodiny poté podíváte do zrcadla, nebudete věřit tomu, že jste to Vy!

KRÁSA A MÓDA
Pravda je taková, že byste se měli řádně starat o Vaši pokožku, aby vypadala mladě a krásně. Jednou za čas byste…

Stává se Vám, že Vás stres přepadne v tu nejméně vhodnou chvíli? Zde je jednoduchý trik, jak si ulevit od stresu během 10 minut!

TIPY A TRIKY
Jakmile stres převezme Vaše emoce, je těžké ho setřást - tak tomu opravdu je... Jak proti tomu účinně bojovat? V…

Tento jednoduchý cvik Vám zabere jen pár minut denně! Budete nejen vypadat, ale i se cítit až o 15 let mladší!

CVIČENÍ
Svalový psoas neboli "sval duše" je nejhlubší sval lidského těla, který ovlivňuje strukturální rovnováhu, svalovou integraci, pružnost, sílu, rozsah pohybů,…

9 tajemství pro dokonalý spánek v letadle. Toto by měl znát každý, kdo hodně cestuje právě letadlem!

TIPY A TRIKY
Lidé, kteří dokáží usnout v letadle, mají štěstí. Většina z nás ani není schopná umřít v tak nepohodlném postavení a…

Toto jsou ty nejlepší TOP přírodní spalovače tuků! Pokud je začnete konzumovat, zhubnete bez pocitu hladu a cvičení!

TIPY A TRIKY
Hubnutí je téma, které mnohým ženám s příchodem slunečných dní začíná lézt pořádně na nervy. Hlavně proto, že všechny bychom…

11 šikovných způsobů, jak přivést Vaše oblečení zpátky k životu!

DOMÁCNOST
Proč se zdá, že Vaše oblíbené oblečení trpí silnějším opotřebením než ostatní Vaše šaty? No, nebojte se, máme dobrou zprávu!…

Jen 3 minuty před spánkem: Jednoduché cviky, díky nimž budete mít nohy jako modelka!

CVIČENÍ
Fitness trenéři říkají, že nejdůležitější věcí při hubnutí je vytrvalost. Buďme však upřímní sami k sobě: denní cvičení není tou…

Rýže plná plastů?! Jak jednoduše poznáte, jestli je rýže pravá nebo umělá!

TIPY A TRIKY
Rýže plná plastů? To bude asi nějaký nesmysl, ne? Bohužel není! Není to tak dávno, co deník The Korean Times vypustil…