Vyhazujete čajové sáčky? Chyba! Jejich uplatnění je větší, než si myslíte. Na co všechno se dají použít? -
Menu

Vyhazujete čajové sáčky? Chyba! Jejich uplatnění je větší, než si myslíte. Na co všechno se dají použít?

Čaj patří celosvětově mezi jeden z nejpopulárnějších nápojů. Pijeme ho pro jeho chuť, ale i pro zdraví a další pozitivní účinky na lidské tělo. Většina z nás při pití čaje hledá hlavně jednoduchost. A to v tom smyslu, že samotná příprava by měla být rychlá a snadná. I proto dominují čajové sáčky. Ty se vyndají z obalu, vloží se do hrnečku, zalijí se vodou, nechají se vylouhovat a – rozhodně nemíří do koše. Jakmile zjistíte, k čemu všemu se dají využít, budete litovat toho, že jste je nezačali využívat již dříve.

Hnojení

Máte doma jakékoliv květiny, byliny nebo rostliny? Pokud ano, tak velmi dobře víte, že potřebují jak dostatek vláhy, tak potřebují také dostatek hnojiva. To nemusíte kupovat, jelikož vám mnohem lépe poslouží čajové sáčky. Ty jsou zdrojem organických látek, které rostlinám budou jenom prospívat. U kvalitních čajů jsou navíc používány rozložitelné materiály. A tak stačí sáček od čaje k rostlině zahrabat a dále se nemusíte o nic starat.

Ochucení jídel

Ano, skutečně lze použitý sáček od čaje využít i k tomu, že jím ochutíte jídlo. A to konkrétně těstoviny. Pokud je začínáte vařit, přidejte do vody právě jeden použitý sáček od čaje. A nechte ho tam do doby, než se těstoviny uvaří. Budete překvapeni, jak zajímavou chuť dokáže pastě dát. Hodí se ve chvíli, kdy připravujete jednodušší verzi, bez výrazných omáček.

Eliminace pachů

Je jedno, zda jsou v ledničce, zda jsou ve vašem bytě, zda jsou ve skříňce s odpadkovým košem, nebo zda jsou také ve vašich botách. Všude tam se dá využít čajový sáček. V tuto chvíli je to ten, který ještě nebyl použitý. Jednoduše ho pověste nebo položte na místo, kde je zápach. A nechte působit unikátní schopnost čaje, která je založena na tom, že umí absorbovat a také pohlcovat pachy.

Odmaštění povrchů

Máte mastné nádobí, nebo místo, které potřebujete mastnoty zbavit? Pokud ano, není nutné kupovat drahé přípravky. Mnohem lépe vám poslouží čajový sáček. Stačí je vhodit do hrnce který necháte odmastit, nebo stačí použitý čajový sáček otevřít a jeho obsah nasypat na mastný povrch. Díky kyselině tříslové dojde k tomu, že mastnota bude minulostí.

Vyčištění lidského těla

V těle se hromadí mnoho různých nežádoucích látek. Kvalitní čaj je umí eliminovat v první řadě tak, že ho pijete a tím se daných látek zbavíte. Dále je však umí eliminovat také tím, že je může takzvaně vysát zvenčí. Stačí jenom, když do klasické napuštěné vany přidáte několik čajových sáčků. Čaj obsahuje silné antioxidanty, které se postarají především o to, že vytáhnou vše špatné z míst, jako je vaše kůže.

Čištění skla

Také nemůžete skleněné povrchy nikdy dokonale a adekvátně dočistit? Nezoufejte. Už nemusíte zkoušet a testovat nové produkty, jelikož vám  dost lépe pomůže čajový sáček. Jednoduše ho vezmete a šmouhy, které na skle zůstaly, jím přejeďte. Jelikož obsahuje různé unikátní kyseliny, postará se o rozložení daných nečistot.

Zklidnění pokožky

Čajový sáček je lepší, než jakékoliv drahé kosmetické produkty a přípravky. Poklud je kůže popálená od slunce, nebo je jinak poškozená a podrážděná, je vhodné k jejímu zklidnění použít právě čajový sáček. To stejné platí i v případě, kdy se lehce popálíte a je nutné dané místo rychle ošetřit.

Eliminace škůdců

Trápí vás, že je vaše domácnost plná mravenců, ale i pavouků, nebo se v ní objevují také myši? Pokud ano, dbejte na prevenci. A to tak, že na riziková místa umístíte čajové sáčky. Mnoho škůdců totiž vůni čaje nemusí a tak dojde k tomu, že se vašemu obydlí vyhnou. Dobrá volba, jak nevyhazovat peníze a různé pasti nebo produkty na hubení.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Máte bolesti určitých částí těla? Platí na ně zcela jednoduchá…

Spánek je v životě každého člověka velmi důležitý, jelikož právě během něho tělo v první řadě nabírá energii, stejně tak během spánku…
TIPY A TRIKY

Známý Aspirin toho umí mnohem více, než si myslíte. Tady…

Když máte horečku, když vás něco bolí, nebo třeba když máte chřipku. To vše jsou důvody, proč lidé sáhnou po…
TIPY A TRIKY

Jedlá soda má o mnoho více využití, než si sama…

Jedná soda je na první pohled něco, co je zcela obyčejné. Jedná se o prášek, který se prodává doslova za…
TIPY A TRIKY

Vytvořte mistrovské dílo z vajec, které ohromí každého. Co k…

Velikonoce se kvapem blíží a tak jistě přemýšlíte nad tím, jak vyrobit zajímavé a hlavně originální dekorace, které nemá nikdo…
TIPY A TRIKY

Chodíte na houby? Otestujte tento geniální nápad, který vám zajistí…

Houbaření je jedním z nejpopulárnějších koníčků Čechů. Nejenom proto, že je u nás povoleno a že houby jsou zcela zdarma. Je…
PR články

Jak nafouknout velikost automobilu před dovolenou? Kupte si střešní nosiče

Když jste si pořizovali auto, nechali jste se nalákat reklamními obrázky, jak se do auta vejde celá rodina, třeba i…