Vyhazujete čajové sáčky? Chyba! Jejich uplatnění je větší, než si myslíte. Na co všechno se dají použít? -
Menu

Vyhazujete čajové sáčky? Chyba! Jejich uplatnění je větší, než si myslíte. Na co všechno se dají použít?

Čaj patří celosvětově mezi jeden z nejpopulárnějších nápojů. Pijeme ho pro jeho chuť, ale i pro zdraví a další pozitivní účinky na lidské tělo. Většina z nás při pití čaje hledá hlavně jednoduchost. A to v tom smyslu, že samotná příprava by měla být rychlá a snadná. I proto dominují čajové sáčky. Ty se vyndají z obalu, vloží se do hrnečku, zalijí se vodou, nechají se vylouhovat a – rozhodně nemíří do koše. Jakmile zjistíte, k čemu všemu se dají využít, budete litovat toho, že jste je nezačali využívat již dříve.

Hnojení

Máte doma jakékoliv květiny, byliny nebo rostliny? Pokud ano, tak velmi dobře víte, že potřebují jak dostatek vláhy, tak potřebují také dostatek hnojiva. To nemusíte kupovat, jelikož vám mnohem lépe poslouží čajové sáčky. Ty jsou zdrojem organických látek, které rostlinám budou jenom prospívat. U kvalitních čajů jsou navíc používány rozložitelné materiály. A tak stačí sáček od čaje k rostlině zahrabat a dále se nemusíte o nic starat.

Ochucení jídel

Ano, skutečně lze použitý sáček od čaje využít i k tomu, že jím ochutíte jídlo. A to konkrétně těstoviny. Pokud je začínáte vařit, přidejte do vody právě jeden použitý sáček od čaje. A nechte ho tam do doby, než se těstoviny uvaří. Budete překvapeni, jak zajímavou chuť dokáže pastě dát. Hodí se ve chvíli, kdy připravujete jednodušší verzi, bez výrazných omáček.

Eliminace pachů

Je jedno, zda jsou v ledničce, zda jsou ve vašem bytě, zda jsou ve skříňce s odpadkovým košem, nebo zda jsou také ve vašich botách. Všude tam se dá využít čajový sáček. V tuto chvíli je to ten, který ještě nebyl použitý. Jednoduše ho pověste nebo položte na místo, kde je zápach. A nechte působit unikátní schopnost čaje, která je založena na tom, že umí absorbovat a také pohlcovat pachy.

Odmaštění povrchů

Máte mastné nádobí, nebo místo, které potřebujete mastnoty zbavit? Pokud ano, není nutné kupovat drahé přípravky. Mnohem lépe vám poslouží čajový sáček. Stačí je vhodit do hrnce který necháte odmastit, nebo stačí použitý čajový sáček otevřít a jeho obsah nasypat na mastný povrch. Díky kyselině tříslové dojde k tomu, že mastnota bude minulostí.

Vyčištění lidského těla

V těle se hromadí mnoho různých nežádoucích látek. Kvalitní čaj je umí eliminovat v první řadě tak, že ho pijete a tím se daných látek zbavíte. Dále je však umí eliminovat také tím, že je může takzvaně vysát zvenčí. Stačí jenom, když do klasické napuštěné vany přidáte několik čajových sáčků. Čaj obsahuje silné antioxidanty, které se postarají především o to, že vytáhnou vše špatné z míst, jako je vaše kůže.

Čištění skla

Také nemůžete skleněné povrchy nikdy dokonale a adekvátně dočistit? Nezoufejte. Už nemusíte zkoušet a testovat nové produkty, jelikož vám  dost lépe pomůže čajový sáček. Jednoduše ho vezmete a šmouhy, které na skle zůstaly, jím přejeďte. Jelikož obsahuje různé unikátní kyseliny, postará se o rozložení daných nečistot.

Zklidnění pokožky

Čajový sáček je lepší, než jakékoliv drahé kosmetické produkty a přípravky. Poklud je kůže popálená od slunce, nebo je jinak poškozená a podrážděná, je vhodné k jejímu zklidnění použít právě čajový sáček. To stejné platí i v případě, kdy se lehce popálíte a je nutné dané místo rychle ošetřit.

Eliminace škůdců

Trápí vás, že je vaše domácnost plná mravenců, ale i pavouků, nebo se v ní objevují také myši? Pokud ano, dbejte na prevenci. A to tak, že na riziková místa umístíte čajové sáčky. Mnoho škůdců totiž vůni čaje nemusí a tak dojde k tomu, že se vašemu obydlí vyhnou. Dobrá volba, jak nevyhazovat peníze a různé pasti nebo produkty na hubení.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Potřebujete zhubnout? Uvařte si tento čaj! Nebudete věřit tomu, jak…

Pomalu ale jistě se blíží léto a s ním i doba dovolených, a tedy i doba plavek. Při pohledu do zrcadla…
TIPY A TRIKY

Tento list vás ochrání před hmyzem po celé léto. Jednoduché…

Léto je časem klidu, pohody a odpočinku, ale ten nám často komplikují nezvaní návštěvníci, kteří bez okolků narušují naše soukromí.…
TIPY A TRIKY

Zní to neuvěřitelně, ale je tomu skutečně tak! Tenhle jednoduchý…

Komáři umí znepříjemnit život asi každému. Navíc se jich velice obtížně zbavuje – kupované repelenty nejen, že ne vždy fungují,…
TIPY A TRIKY

Nemáte zahradu ani balkon a přesto toužíte po domácích rajčatech?…

Rajčata, neboli rajská jablka, má v oblibě čím dál více lidí. Jde o báječně chutný a zdravý druh zeleniny, která se…
TIPY A TRIKY

Už nikdy na ně nebudete muset chodit do lesa, ani…

Pomalu, ale jistě přichází léto a s ním hromada ovoce. Letní horké dny přímo svádí ke konzumaci svěžích, barevných a zdravých…
TIPY A TRIKY

Tomu nebudete chtít věřit! Nejde o žádnou drahou dekoraci z…

Plast světem vládne a umí se v kuchyni velice rychle nashromáždit. Nemusíte ale být smutní z rychle se plnícího odpadkového koše. Podívejte…