Vyhazujete pecku z avokáda? Nemusíte ji ani zasadit! Raději ji oloupejte a převařte ve vroucí vodě!

 

Neradi vyhazujeme staré nepotřebné věci, protože máme pocit, že se ještě na něco sejdou. Ne, nesejdou. Přitom drobnosti, které by se opravdu sešli házíme do koše jen se zapráší. Například takové pecky z avokáda.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Ruku na srdce, odložili jste někdy pecku z avokáda i na něco jiného, ​​než pro děti na hraní, či na neúspěšné sázení v kelímku od jogurtu? Po tomto článku již zřejmě tuto chybu neuděláte. Když se dozvíte, co všechno pecka z avokáda dokáže a jaké má vlastnosti, už nikdy ji nevyhodíte do koše.

Čtěte také: Toto ovoce je na kašel mnohem účinnější jak kupované sirupy z lékárny.

Na co už jen pecka?

Aminokyseliny obsažené v jediné avokádové pecce jsou plné vitamínů a minerálů a pro lidské tělo jsou neuvěřitelně užitečné. Bojují hned s několika onemocněními, mezi jinými i s obezitou, kardiovaskulárními chorobami, nedostatkem libida, chronickou únavou, štítnou žlázou, ale i bolestivostí svalů a kloubů. Flavonoidy v ní mají silné protinádorové účinky, a tak pomáhají chránit i před vznikem tohoto nebezpečného onemocnění.

Pecka z avokáda se používá v kosmetickém průmyslu. Je obrovským zdrojem kolagenu, o němž je známo, že viditelnější účinků dosáhne, když se do těla dostává zevnitř a ne zevně při plastických zákrocích.

Léčivý prášek

Pravděpodobně si říkáte, že to všechno je velmi hezké, jenže co s takovou peckou z avokáda? Jak ji zpracovat? Je přece obrovská a tvrdá. Zpracování pecky přitom není žádný problém. V první řadě byste měli vědět, že avokádovou pecku je dobré konzumovat nebo používat v práškové podobě. V první řadě musíte z pecky odstranit vrchní hnědý obal. Jádro dejte do trochy vroucí vody a nechte ho přejít varem, dokud nechytí zlatavou barvu. Po uvaření jádro nechte vyschnout, nejlépe na noc v prostoru kde se hýbe vzduch, čili například na balkoně. Potom ho jednoduše semelte na prášek v mlýnku na kávu, či v mixéru.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Pozor, pokud máte problémy se zácpou, konzumujte prášek opatrně. Ideální je, pokud si maximálně dva krát týdně zalijete lžíci prášku vroucí vodou. Nápoj můžete pít namísto čaje nebo kávy. Užívání se nedoporučuje častěji než jednou za tři dny, protože nadměrná konzumace může způsobit zácpu. Prášek můžete přidávat také jako koření do Vašich oblíbených jídel. Snese všechno – teplo i zimu.

Kosmetická záležitost

Pokud trpíte mastnou pletí, akném a tvorbou hnisavých vyrážek, připravte si z prášku z avokáda pastu nebo hustší kaši. Smícháním jedné lžičky prášku a trochy vody dostanete ten správný lék na všechny kožní onemocnění. Nechte kašičku na obličeji působit asi 10-15 minut a potom ji jednoduše opláchněte.

Rovněž si můžete připravit masku, která je užitečná v boji proti vypadávání vlasů. Smíchejte 2-3 lžičku prášku a trochu olivového nebo ricinového oleje a vetřete si směs do polovlhkých vlasů. Nechte masku působit alespoň hodinu a potom vlasy smyjte šamponem. Nebojte se zkoušet nové věci a důvěřujte více přírodě než umělé kosmetice. Vaše tělo Vám to oplatí!